Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

XXVIX Niedziela Zwykła - 2021-10-17
Data dodania: 2021-10-17

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      Oława 17 października 2021

 

1. Dzisiaj  gościmy w naszej parafii franciszkanów z Krakowa -  O. Jarosława i Br. Jana, którzy przybliżą nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – zamordowanych w Peru 9.08.1991 a wyniesionych na ołtarze 5.XII.2015 r. a na Mszy św. o  11.30 przekażą i zainstalują w naszej Parafii relikwie męczenników 1 stopnia „ex ossibus” – cząstki ich kości.

2. Wieczorem spotkanie  ze św. Charbelem. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 19.15. Od godz. 20.00 uwielbienie z konferencją i prezentacją. 

 W programie: uwielbienie, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o uzdrowienie. konferencja pana Dariusza Stępnia „Liban i św. Charbel - wspomnienia z podróży”, błogosławieństwo olejami św. Charbela oraz modlitwa przy relikwiach Świętego Charbela.

3. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o17.30, dzieci w środę i w piątek.

4. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

5. W czwartek Duszpasterstwo nauczycieli zaprasza na Mszę św. o godz.18.00 i spotkanie w Centrum Formacji.

6. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

7. W sobotę 23 października męska wyprawa z różańcem w ręku na Szrenicę. Zapraszamy

8. W najbliższą niedzielę nabożeństwo różańcowe rozpocznie się o godzinie 17:00 i będzie połączone ze śpiewem starożytnego hymnu maryjnego - Akatystu ku czci Bogarodzicy.
Śpiewom przewodniczyć będzie Chór Stanislaum z Wrocławia pod dyr. Pawła Ożgi. Serdecznie zapraszamy.

9. Serdecznie zapraszamy na wieczór uwielbienia ze świętymi 31 października w niedzielę w Wigilię uroczystości Wszystkich Świętych. Wieczór rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą o godz. 19.15, od godz. 20.00 rozpocznie się uwielbienie. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie z zespołem Nuntis, modlitwa przy relikwiach kilkudziesięciu świętych, procesja z pochodniami, relikwiami i Najświętszym Sakramentem na zewnątrz oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Bądźmy w tym szczególnym dniu w naszej świątyni i przyzywajmy wstawiennictwa naszych świętych orędowników.

Osoby należące do różnych grup parafialnych i chcące włączyć się czynnie w to uwielbienie np. poprzez czytanie tekstów, niesienie relikwii na procesji, bądź pochodni, proszone są o przybycie na spotkanie organizacyjne w sobotę 23 października w Centrum Formacji na 1 piętrze o godz. 11.30. 

10. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Z bocznych ołtarzy można zabrać ze sobą formularze wypominków.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Krystyna Zagórska Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

13.  W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;

– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.