Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

XXVIII Niedziela Zwykła - 2021-10-10
Data dodania: 2021-10-10

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             Oława 10 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem Nie lękajcie się! Przed kościołem można złożyć ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

 2. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o godz.17.30 na różaniec. Dzieci komunijne środa i piątek.

 3. W poniedziałek o godz.18.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

 4. W środę o godz.17.30 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE z procesją.

O godz.19.00 pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania w Centrum Formacji.

 5. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień. Spotkanie duszpasterstwa nauczycieli 21 października.

 6. W sobotę 16 października 42 PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA do Trzebnicy, która wyruszy pod hasłem „Z Rodziną do św. Jadwigi”. Zapisy na autokar po każdej mszy św.  w zakrystii lub kancelarii. Koszt 35zł. Wyjazd o godz.5.15 przy wieży ciśnień.

 7. W przyszłą niedzielę 17 października będziemy gościć w naszej parafii franciszkanów z Krakowa, którzy przybliżą nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – zamordowanych w Peru 9.08.1991 a wyniesionych na ołtarze 5.XII.2015 r. a na Mszy św. o  11.30 przekażą i zainstalują w naszej Parafii relikwie męczenników 1 stopnia „ex ossibus” – cząstki ich kości.

Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia „ex-indumentis” (czyli cząstki ich ubrań). Tam również będzie można złożyć do puszki ofiarę na misje franciszkańskie, jako podziękowanie za słowo Boże i otrzymane relikwie i nabyć materiały drukowane związane z męczennikami, książki, filmy, obrazki, oraz różańce z relikwiami męczenników

8. Serdecznie zapraszamy na Pierwszy oławski wieczór ze św. Charbelem w niedzielę 17 października. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 19.15. Od godz. 20.00 uwielbienie z konferencją i prezentacją. 

 W programie: uwielbienie, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o uzdrowienie. konferencja pana Dariusza Stępnia „Liban i św. Charbel - wspomnienia z podróży”, błogosławieństwo olejami św. Charbela oraz modlitwa przy relikwiach Świętego Charbela.

 9. "PRZEZ MARYJĘ DO JEZUSA" Gorąco zapraszamy i zachęcamy wszystkich panów na męską wyprawę z różańcem w ręku, która odbędzie się 23.10 (sobota) na Szrenicę w Szklarskiej Porębie. Jeśli jesteś mężem, ojcem, synem to zaproszenie jest właśnie dla Ciebie. Drodzy Panowie zarezerwujcie ten dzień dla naszej Najukochańszej Mamy. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

W najbliższy czwartek (14.10) po Mszy świętej wieczornej dbędzie się spotkanie modlitewno-formacyjne Męskiej Grupy Modlitewnej. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do wspólnego pogłębiania wiary

 10. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Z bocznych ołtarzy można zabrać ze sobą formularze wypominków.

 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Zofia Miałkowska, Mirosław Chałka  Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 13. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;