Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielki Post IV - 2021-03-14
Data dodania: 2021-03-13

- Przypominamy, że w czasie pandemii, dodatkowa Msza św. w niedzielę, odprawiana jest o godz. 9.00, a Msze św. niedzielne są transmitowane na profilu FB naszej parafii.

- Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

- Nadal zachęcamy do podjęcia jednego dnia postu o chlebie i wodzie, w intencji wszelkich działań chroniących życie. Kartkę z dniem postu można wylosować przy bocznym ołtarzu. Do dziś post w tej intencji podjęło już 210 osób. Dziękujemy za przyłączenie się do naszej akcji i gratulujemy siły woli.

- 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. jak codziennie. Ze względu na uroczystość w piątek post nie obowiązuje.

- Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.00 i o 17.30.

- Droga Krzyżowa dla dzieci, zwłaszcza I-Komunijnych – w piątek o godz. 16.30.

- W najbliższy piątek młodzież zaprasza na nabożeństwo pasyjne - pt. „Pragnę” będzie to medytacja słowno-muzyczna. (oprawa muzyka - Joseph Haydn - "Siedem ostatnich słów Chrystusa  na krzyżu" - Rozważania z książki pt. „Jezus z Nazaretu”, Romana Brandstaettera. Uczestnictwo w spotkaniach pasyjnych jest obowiązkowe la młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

- Wraz z parafią MB Pocieszenia i fundacją Dla Rodziny zapraszamy na Rodzinną Ekstremalną Drogę Krzyżową, na trasie Oława – Bystrzyca (11 km), w sobotę 20 marca. Zapisy na stronie fundacji – www.dlarodziny.eu.

- Paschaliki Caritas oraz kartki świąteczne są do nabycia w kancelarii parafialnej po każdej dzisiejszej Mszy św. oraz w tygodniu, w godzinach urzędowania.

- Odwiedziny chorych w domach – wyłącznie na indywidualne umówienie z duszpasterzem – w kancelarii, lub telefonicznie – kom. 792-735-480. W ciągu dnia, ze względów epidemicznych, jeden kapłan może odwiedzić tylko jednego chorego.

- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów”

-  Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.