Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielki Post II - 2021-02-28
Data dodania: 2021-02-27

- Przypominamy, że w czasie pandemii, dodatkowa Msza św. w niedzielę, odprawiana jest o godz. 9.00, a Msze św. niedzielne są transmitowane na profilu FB naszej parafii.

Dziś zbieramy datki na wsparcie misji, w ramach niedzieli Ad Gentes.

- Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

- Nadal zachęcamy do podjęcia jednego dnia postu o chlebie i wodzie, w intencji wszelkich działań chroniących życie. Kartkę z dniem postu można wylosować przy bocznym ołtarzu. Do dziś post w tej intencji podjęło już 150 osób. Dziękujemy za przyłączenie się do naszej akcji i gratulujemy siły woli.

- Nabożeństwo I-Czwartkowe – w najbliższy czwartek o godz. 17.30.

- Spowiedź w I piątek miesiąca, od godz. 17.00.

- Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.00 i o 17.30.

- Droga Krzyżowa dla dzieci, zwłaszcza I-Komunijnych – w piątek o godz. 16.30.

- Na spotkania pasyjne zaprasza młodzież - w każdy piątek po wieczornej Mszy św. W ten piątek młodzi przygotowali Drogę Krzyżową z fragmentami filmu „Pasja”. Obecność na nabożeństwie jest obowiązkowa dla kandydatów do Bierzmowania. W męce, śmierci i Zmartwychwstaniu Jezusa jest źródło sakramentu, o który prosicie.

- Dziś, po każdej Mszy św. kandydaci do Bierzmowania mogą odebrać certyfikaty spowiedzi. Będą one rozdawane z tyłu kościoła przez ks. Jakuba bądź przez animatora.

- Nabożeństwo Wynagradzające, w I sobotę miesiąca – po Mszy o godz. 9.00. Foldery przybliżające to niezwykle ważne nabożeństwo, są do pobrania na bocznych ołtarzach.

- Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 8.00. Zachęcamy do włączenia się do wspólnoty Różańcowej.

- W następną niedzielę będą zbierane produkty żywnościowe na potrzeby oławskiej jadłodajni Caritas.

- Czekoladowe baranki wielkanocne i paschaliki Caritas oraz kartki świąteczne są do nabycia w kancelarii parafialnej po każdej dzisiejszej Mszy św. oraz w tygodniu, w godzinach urzędowania.

- Odwiedziny chorych w domach – wyłącznie na indywidualne umówienie z duszpasterzem – w kancelarii, lub telefonicznie – kom. 792-735-480. W ciągu dnia, ze względów epidemicznych, jeden kapłan może odwiedzić tylko jednego chorego.

- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów”.

-  Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.