Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła VI - 2021-02-14
Data dodania: 2021-02-13
 

- Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wspierajmy tych, którzy walczą z nałogiem alkoholizmu, wspierajmy tych, którzy sami nie są w stanie takiej walki podjąć.

-  Przypominamy, że w czasie pandemii, dodatkowa Msza św. w niedzielę, odprawiana jest o godz. 9.00, a Msze św. niedzielne są transmitowane na profilu FB naszej parafii.

- Czas rozpocząć Wielki Post. Przed nami Środa Popielcowa. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.

- Jak było to przed dwoma laty, zachęcamy do podjęcia jednego dnia postu o chlebie i wodzie. Tym razem w intencji życia. Zawiera się w tym zarówno troska o dzieci poczęte, jak i o ich matki i ojców, zmagających się z trudną sytuacją życiową. Post chcemy też ofiarować Bogu w intencji rozwoju ośrodków adopcyjnych, które pomagałyby przekazywać do adopcji chore noworodki. Kartkę z dniem postu można sobie wylosować przy bocznym ołtarzu.

- W pierwszy piątek Wielkiego Postu, 19 lutego, Kościół w Polsce będzie po raz kolejny przeżywał dzień modlitw i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Podejmijmy tę duszpasterską inicjatywę Episkopatu Polski, chcąc solidarnie wziąć na siebie odpowiedzialność za ból naszych braci i sióstr zranionych na ciele i na duszy.

- Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.00 i o 17.30.

- Młodzież zaprasza na nabożeństwa pasyjne w każdy piątek Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św. Spotkania te będą przybierały różnorodną formę.

- Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

- Za tydzień III niedziela miesiąca – taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe w naszej parafii.

- Odwiedziny chorych w domach – wyłącznie na indywidualne umówienie z duszpasterzem – w kancelarii, lub telefonicznie – kom. 792-735-480. W ciągu dnia, ze względów epidemicznych, jeden kapłan może odwiedzić tylko jednego chorego.

- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów”.

 

-  Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.