Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła IV - 2021-01-31
Data dodania: 2021-01-30

- Dziś kończy swą praktykę duszpasterską dk. Adrian Gałuszka. Dziękujemy Księdzu za piękną posługę, za wniesioną radość i ducha wspólnoty. Życzymy Bożego błogosławieństwa na ostatnie miesiące prowadzące do święceń i Światła Ducha Świętego w niełatwej w dzisiejszych czasach, ale pięknej posłudze kapłańskiej.

- 2 lutego -przypada święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Poświęcenie gromnic – podczas każdej Mszy św. Jest to też Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego będziemy się modlili za powołanych i o powołania do życia zakonnego. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na wsparcie zakonów klauzurowych naszej archidiecezji oraz Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczy Archidiecezji Wrocławskiej.

-  Przypominamy, że w czasie pandemii, dodatkowa Msza św. w niedzielę, odprawiana jest o godz. 9.00, a Msze św. niedzielne są transmitowane na profilu FB naszej parafii.

- W I czwartek m-ca nabożeństwo powołaniowe – o godz. 17.30. Zapraszamy rodziny księży i sióstr zakonnych, przedstawicieli wspólnot i grup modlitewnych.

- Spowiedź w I Piątek m-ca od godz. 17.00.

- Nabożeństwo Wynagradzające – w I Sobotę m-ca po Mszy o godz. 9.00. Na regałach z prasą oraz na bocznym ołtarzu są do pobrania foldery przybliżające to nabożeństwo oraz broszury z głównymi jego modlitwami.

- Za tydzień – I Niedziela m-ca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 8.00.

- W następna niedzielę będą zbierane produkty żywnościowe na potrzeby jadłodajni Caritas.

- Ze względu na epidemię wizyta duszpasterska w tym roku planowana jest po II Niedzieli Wielkanocnej. Planujemy wcześniejsze powiadomienie o chęci przyjęcia w domu kapłana osobiście w kancelarii, pocztą elektroniczną, telefonicznie, lub wypełniając pobrany z kościoła formularz.

- Odwiedziny chorych w domach – wyłącznie na indywidualne umówienie z duszpasterzem – w kancelarii, lub telefonicznie – kom. 792-735-480. W ciągu dnia, ze względów epidemicznych, jeden kapłan może odwiedzić tylko jednego chorego.

- Wciąż do nabycia jest Kalendarz Oławski na rok 2021, jako cegiełka na remont elewacji naszego kościoła, zaplanowany na ten rok. Kalendarz może być oryginalnym prezentem noworocznym.

- Kończy się zbiórka elektrośmieci na rzecz misji. Zużyty sprzęt AGD i RTV można przynosić w godzinach pracy biura parafialnego, do 4 lutego, do godz. 11.00.

- Dziś jest ostatni dzień zgłaszania chęci modlitwy przez kolejny rok w intencji kapłanów. (Apostolstwo Modlitwy „Dwunastka”). Zapisy w zakrystii.

- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów”.

-  Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.