Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedzeila Adwent III - 2020-12-13
Data dodania: 2021-01-23

Dziś 13 grudnia – 39. rocznica ustanowienia przez władze komunistyczną stanu wojennego w naszym kraju. Módlmy się za Polskę, aby nigdy już nie została zniewolona przez żaden reżim. Zachęcamy do zapalenia świecy w oknach naszych domów dzisiaj o godz. 19.30, a także jutro w biurach i budynkach użyteczności publicznej. Uczcijmy w ten sposób ofiary stanu wojennego, zwłaszcza zamordowanych przez milicję i funkcjonariuszy UB.

- Dzisiaj przed głównym wejściem do kościoła  młodzież oazowa wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza organizują kiermasz świąteczny.  Zachęcamy do zakupu ozdób oraz sianka na stół wigilijny.  Swoją ofiarą wspieracie Państwo organizacje czasu tygodnia ferii dla młodzieży z naszej parafii.  Zapraszamy po każdej niedzielnej Eucharystii, dziś oraz w przyszłą niedzielę.
- Również dzisiaj Nabożeństwo Fatimskie – o godz. 17.30.

- Przypominamy, że podczas epidemii w naszym kościele dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 9.00 i 15.00.

- Msze św. roratnie, w tygodniu, o godz. 7.00. Roraty są też transmitowane przez FB naszej parafii.

- W związku z epidemią nie będzie w tym roku jednego dnia spowiedzi przedświątecznej. Dodatkowy dyżur spowiednika w ciągu dnia, w najbliższy czwartek i piątek – od 9.30 do 11.00 i od 17.00 do 18.00.

- Odwiedziny chorych w domach – wyłącznie na indywidualne umówienie z duszpasterzem – w kancelarii, lub telefonicznie – kom. 792-735-480. W ciągu dnia, ze względów epidemicznych, jeden kapłan może odwiedzić tylko jednego chorego.

- Świece Caritas WDPD, kartki świąteczne, opłatki – do nabycia w biurze parafii po każdej dzisiejszej Mszy św.

- Zachęcamy do nabywania Kalendarza Oławskiego na rok 2021. Kalendarz jest cegiełką na remont elewacji naszego kościoła, zaplanowany na przyszły rok. Na ten cel przeznaczone będą też datki z opłatków.

- Za tydzień – III niedziela miesiąca. Taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe w naszej parafii.

- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów”.

 

-  Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.