Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXXIV - 2020-11-22
Data dodania: 2020-11-21

- Dziś ostatnia niedziela w roku liturgicznym – przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Przypominamy o restrykcjach epidemicznych. W naszym kościele na niedzielnej Eucharystii, jednorazowo, może uczestniczyć 41 osób. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 i 15.00. Również w dwóch salach Centrum Formacji transmitowane są niedzielne Msze z naszego kościoła; można tam przystąpić do Komunii św. (Kapłan przychodzi z Najświętszym Sakramentem). Apelujemy o przestrzeganie przepisów epidemicznych, zwłaszcza zachowywania dystansu społecznego i używania maseczek.

Spowiedź podczas Mszy św. odbywa się w holu plebanii (wejście z tyłu kościoła).

- Za tydzień rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Nie będzie to łatwy czas, ale tylko od nas zależy, jak go wykorzystamy. Obyśmy, mimo trudności, a może tym bardziej, że jest trudno, potrafili wypłynąć na głębię naszego ducha.

- W związku z epidemią nie będzie w tym roku jednego dnia spowiedzi przedświątecznej. Apelujemy, aby planować spowiedź w ciągu dwóch tygodni przedświątecznych, podczas mszy św. Będą też dodatkowe dyżury spowiednika w ciągu dnia.

- Odwiedziny chorych w domach – wyłącznie na indywidualne umówienie z duszpasterzem – w kancelarii, lub telefonicznie – kom. 792-735-480. W ciągu dnia, ze względów epidemicznych, jeden kapłan może odwiedzić tylko jednego chorego.

- Świece Caritas WDPD, kartki świąteczne, opłatki – do nabycia w biurze parafii po każdej dzisiejszej Mszy św.

- Zachęcamy do nabywania Kalendarza Oławskiego na rok 2021. Kalendarz jest cegiełką na remont elewacji naszego kościoła, zaplanowany na przyszły rok. Na ten cel przeznaczone będą też datki z opłatków.

- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów”. W „GA”, m.in. o zamęcie, który jest robiony w Internecie, wokół rzekomych planów zmiany słów konsekracji podczas Mszy św. Jest też wspaniały artykuł o potrzebie spotkania w życiu tych, którzy nas kochają. To rozmowa z Iwoną Widerą, opiekunką nad terminalnie chorymi dziećmi.

 

-  Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.