Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Data ostatniej modyfikacji: 2017-05-13 11:36:34
Oławskie Drużyny ZHR
 
Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to organizacja harcerska zrzeszająca dzieci, młodzież i dorosłych. Powstała w 1989 roku jako alternatywa dla ZHP. Odwołuje się do tradycji ideowej skautingu oraz polskiego harcerstwa. W swojej metodyce, programie i organizacji odwołuje się do harcerstwa Polskiego lat 1918-1939. Używa także tradycyjnych symboli i oznaczeń harcerskich jak krzyż harcerski i lilijka, która w ZHR jest przepasana biało-czerwoną wstęgą. Ważną cechą tej organizacji harcerskiej jest także chrześcijański charakter i wartości. Oczywiście należeć do związku może osoba o dowolnym wyznaniu, jednak instruktorami i instruktorkami są chrześcijanie. Należy pamiętać o tym, że ZHR to nie jedna organizacja, ale dwie: Organizacja Harcerzy ZHR i Organizacja Harcerek ZHR.
 
W Oławie działają dwie drużyny ZHR:
 
14 Oławska Drużyna Harcerek
SOWY
1 Oławska Drużyna Harcerzy   
ORŁY
 

  
Zbiórki odbywają się w każdą sobotę o godzinie 16.00. Początek zbiórki jest zawsze przy harcówce, która znajdują się przy plebanii kościoła ŚŚ. Ap. Piotra i Pawła. Drużyny jeżdżą też na biwaki i chodzą na jednodniowe wędrówki do oławskich lasów. Na zbiórkach zarówno chłopcy, jak i dziewczęta zdobywają umiejętności z zakresu technik harcerskich, ale także ćwiczą pomysłowość, refleks, spostrzegawczość i wytrzymałość. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 10-13 lat.
 
 

 
 
 
Opiekun grupy: ks. Paweł Parafiniuk
Ewelina Niewiadomska