Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XII - 2020-06-20
Data dodania: 2020-06-20

- Nabożeństwa Czerwcowe – codziennie o godz. 17.30.

- We wtorek, 23 czerwca – Dzień Ojca. Z tej okazji wszystkim tatom życzymy Bożego błogosławieństwa; niech św. Józef wspiera was w niełatwej misji wychowania dzieci, w trosce o rodzinny dom.

      - W środę, 24. 06. – uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela, głównego patrona archidiecezji wrocławskiej.

      - Zapraszamy na Oławski Wieczór Uwielbienia, pomyślany jako duchowe przygotowanie do święta patronów naszej parafii, śś. ap. Piotra i Pawła. Gościem specjalnym Wieczoru będzie ks. Adam Bilski, znany kaznodzieja, freestyler i youtuber. Rozpoczynamy Mszą św. z kazaniem ks. Adama, w piątek 26 czerwca br. o godz. 18.00; o godz. 19.00 – maraton uwielbienia. Organizatorem Wieczoru jest zespół muzyczny „Nuntiis”, działający przy naszej parafii.

-          Ze względu na remont terenu za urzędem miasta i za kościołem, wejście od podwórka jest nieczynne. Przepraszamy za utrudnienia.

-        Dyżur kancelaryjny, w holu plebanii: od poniedziałku do piątku 9.50-11.00 i 18.45 -19.00.

-     Przypominamy o możliwości wykonywania przelewów na konto parafii, przy użyciu kodu QR. Jest on dostępny w różnych miejscach kościoła i na stronie www naszej parafii.

-     Dziś trzecia niedziela m-ca, taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe i inwestycyjne w naszej parafii. W minionym tygodniu młodzież zainaugurowała spotkania w nowoczesnym klubie, w Centrum Formacji. Niech wam dobrze suży dla twórczych spotkań i debat. Zakończyliśmy modernizację instalacji elektrycznej, przy wyremontowanej ostatnio części Centrum Formacji. Po wakacjach zostanie uruchomiona sala św. Moniki, w Centrum Formacji – pomieszczenie dla mam z małymi dziećmi, umożliwiające spokojne uczestniczenie w Mszy św. Po remoncie kapitalnym, obecnie trwa wyposażanie jej w urządzenia audiowizualne. Zakończył się, trwający niemal półtora roku, remont holu plebanii (efekt prac można obejrzeć przy okazji odwiedzin w biurze parafialnym). Obecnie porządkowany jest jeszcze system sterujący oświetleniem, czekamy też na zainstalowanie cyfrowej tablicy informacyjnej. Powinno to nastąpić w najbliższych dwóch tygodniach.

-     Przypominamy, że nasze Centrum Formacji dysponuje nowoczesnymi salami, za zapleczem kuchennym, na przyjęcia rodzinne, bądź szkolenia firmowe. CF wystawia faktury. Wynajem wznowimy po wakacjach. Są jeszcze wolne terminy na uroczystość I Komunii św., we wrześniu.

-     Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę duchowo i materialnie.

-     Zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłotygodniowych wyborach prezydenta RP. To ważne, bo w ten sposób możemy mieć wpływ na budowanie, w duchu Ewangelii, otaczającego nas świata.

-     Tegoroczne święto patronalne naszej parafii obędzie się w następną niedzielę 28 czerwca. Mszy św. odpustowej, o godz. 13.00, będzie przewodniczył ks. prałat Stanisław Bijak, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Oławie. Będzie to okazja do złożenia życzeń ks. Prałatowi, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia kapłaństwa.

-     Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i miesięcznika Nowe Życie.

-  Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia