Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niredziela Zwykła XI - 2020-06-13
Data dodania: 2020-06-13

-        Składam podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystości Bożego Ciała, dziękujemy osobom, które zaangażowały się w organizację procesji, zwłaszcza Prezesom Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, panom ze wspólnot i ruchów parafialnych, którzy nieśli baldachim, przedstawicielom Róż Różańcowych i Straży Honorowej NS Pana Jezusa i osobom które niosły sztandary i figurę Matki Bożej oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza za wspaniałą asystę. Dziękuję Straży Miejskiej za zabezpieczenie procesji.

-        Nabożeństwa Czerwcowe – codziennie o godz. 17.30.

-        W czwartek, 18 czerwca, o godz. 18.00 – uroczysta Msza św. kończąca XV Powiatowego Konkursu Biblijnego „Biblos”, organizowany przez SP Nr 6, w Oławie. Po Mszy nastąpi rozdanie nagród.

-        Zapraszamy na uroczyste zakończenie kolejnego roku formacji oławskich kręgów Domowego Kościoła – Msza św., koncelebrowana przez duszpasterzy tego Ruchu, zostanie odprawiona w naszym kościele, w sobotę 20 czerwca br., o godz. 16.00.

-       Za tydzień - trzecia niedziela miesiąca, taca będzie przeznaczona na cele remontowe i inwestycyjne w naszej parafii.

-     Przypominamy, że Komunia święta na rękę, rozdawana jest WYŁĄCZNIE przy       ołtarzy NS Pana Jezusa. Gdy kapłan skończy rozdawanie Komunii na rękę, 

      może przystąpić do rozdawania Komunii do ust.

- Spowiedź może się odbywać jedyni w konfesjonałach otwartych.

-        Ze względu na remont terenu za urzędem miasta i za kościołem, wejście od podwórka jest nieczynne. Przepraszamy za utrudnienia.

-        Transmisje Mszy św. na Facebook’u naszej parafii – w niedziele o godz. 10.00, 13.00 i 19.15, a w tygodniu – o godz. 18.00.

-        Dyżur kancelaryjny, w holu plebanii: od poniedziałku do piątku 9.50-11.00 i 18.45 -19.00.

-      Przypominamy o możliwości wykonywania przelewów na konto parafii, przy użyciu kodu QR. Jest on dostępny w różnych miejscach kościoła i na stronie www naszej parafii.

-      Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę duchowo i materialnie.

-      Przypominamy, że nie obowiązuje  już dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., udzielona ze względu na epidemię.

-      Państwowa Szkoła Muzyczna w Oławie informuje, że trwa nabór kandydatów do klas I.  Zaproszenie kierowane jest do dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat. Szkoła uczy gry na: fortepianie, akordeonie, gitarze, skrzypcach, wiolonczeli, flecie, klarnecie, saksofonie, trąbce i perkusji. Wypełnione kwestionariusze osobowe można składać do 15 czerwca br., na adres e-mail Szkoły. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Szkoły.

-      Kolejny Oławski Wieczór Uwielbienia odbędzie się 26 czerwca. Już dziś zapraszamy w imieniu organizatora - zespołu muzycznego "Nuntiss". Gościem Wieczoru będzie ks. Adam Bilski.

-      Tegoroczne święto patronalne naszej parafii obędzie się w niedzielę 28 czerwca. Mszy św. odpustowej, o godz. 13.00, będzie przewodniczył ks. prałat Stanisław Bijak, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Oławie, były wikariusz naszej parafii. Będzie to okazja do złożenia życzeń ks. Prałatowi, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia kapłaństwa.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.