Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła X - uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 2020-06-07
Data dodania: 2020-06-06

-        Witamy w naszej wspólnocie ks. Jana Kutkowskiego, tegorocznego neoprezbitera. Ks. Jan w naszym kościele, przed rokiem, przyjął święcenia diakonatu, u nas odbył praktykę duszpasterską. Dziś głosi nam słowo Boże, a o godz. 13.00 odprawi Mszę św. prymicyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Kto chciałby wesprzeć materialnie Ks. Prymicjanta, może to uczynić dokładając się do dzisiejszej tacy, lub bezpośrednio, spotykając się z nim po Mszy.

-        Nabożeństwa Czerwcowe – codziennie o godz. 17.30.

-        W czwartek, 11 czerwca, uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele – o godz. 7.00, 8.00 10.00, 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 11.30, 16.00 i 19.15.  Ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiczne, procesja tego dnia odbędzie się jedynie wokół skweru św. Jana Pawła II., bez czterech ołtarzy; wyurszy po Msz o godz. 10.00. W związku z tym prosimy nie parkować samochodów w obszarze skrzyżowania pl. Zamkowego z ul. Wrocławską, w bezpośredniej bliskości przejścia dla pieszych, bo tamtędy wyjdziemy na ulicę.

-        Zgodnie z najnowszym dekretem Metropolity, obowiązującym od 6 czerwca br., przywraca się możliwość organizowania wszelkich spotkań parafialnych (formacyjnych, szkoleniowych, w tym katechez przedmałżeńskich), z zachowaniem państwowych przepisów sanitarno-epidemicznych.

- Dla zachowania bezpieczeństwa, osoby chcące przyjąć Komunię świętą na rękę, będą mogły to uczynić WYŁĄCZNIE przy ołtarzy NS Pana Jezusa (nawa lewa). Kapłanowi udzielającemu komunii św. do ust nie wolno udzielać Komunii na przemian, do ust i na rękę. Jeśli kapłan skończy rozdawanie Komunii na rękę, może przystąpić do rozdawania Komunii do ust. Nigdy nie odwrotnie.

- Spowiedź może się odbywać jedyni w konfesjonałach otwartych, bądź w oddzielnych pomieszczeniach (zwłaszcza osób słabosłyszących).

-        Ze względu na remont terenu za urzędem miasta i za kościołem, wejście od podwórka jest nieczynne. Przepraszamy za utrudnienia.

-        Transmisje Mszy św. na Facebook’u naszej parafii – w niedziele o godz. 10.00, 13.00 i 19.15, a w tygodniu – o godz. 18.00.

-        Dyżur kancelaryjny, w remontowanym holu plebanii, w godzinach: od poniedziałku do piątku 9.50-11.00 i 18.45 -19.00.

-      Przypominamy, że w trosce i jak największe bezpieczeństwo i wygodę wprowadziliśmy możliwość wykonywania przelewów na konto parafii, przy użyciu kodu QR. Jest dostępny w różnych miejscach kościoła i na stronie www naszej parafii.

-      Przypominamy, że od 6 czerwca nie obowiązuje  dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., udzielona przez Metropolitę Wrocławskiego ze względu na epidemię.

-      Kino Odra w Oławie zaprasza na film "NAJŚWIĘTSZE SERCE". Seanse w następujących terminach:  07.06.2020 (niedziela) godz.18:00  oraz 11.06.2020 (czwartek) godz.18:00.

 

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.