Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielkanoc VIII - Zesłanie Ducha Świętego - 2020-05-31
Data dodania: 2020-05-30

-       Od wczoraj nie ma już ograniczeń liczby wiernych w kościołach. Nadal jednak obowiązuje zakrywanie w kościele ust i nosa.

-      Spowiedź podczas Mszy nadal będzie się odbywa w holu plebanii. Wejście z tyłu kościoła.

-        Dziś ostatnie Nabożeństwo Majowe o 17.30. Od jutra Nabożeństwa Czerwcowe – codziennie o godz. 17.30.

-        Od jutra wznawiamy dyżur kancelaryjny, nadal jeszcze w Centrum Formacji, wejście od podwórka. Godziny przyjęć: od poniedziałku do piątku 9.50-11.00 i 18.45 -19.00.

-        Od 1 czerwca transmisje Mszy św. na Facebook’u naszej parafii – w niedziele o godz. 10.00, 13.00 i 19.15, a w tygodniu – o godz. 18.00.

-        Nabożeństwo powołaniowe w I czwartek miesiąca – w łączności z nabożeństwem czerwcowym, o 17.30.

-        Spowiedź w I piątek m-ca – od godz. 17.00.

-        Odwiedziny chorych w domach, z posługą sakramentalną nadal są zawieszone. Kapłan może przyjechać jedynie na wyraźne życzenie chorego.

-      Przypominamy, że w trosce i jak największe bezpieczeństwo, wprowadziliśmy możliwość wykonywania przelewów na konto parafii, przy użyciu kodu QR. Mogą je wykonywać osoby mające w telefonach komórkowych aplikację swego banku. Kartki z kodem QR i instrukcją znajdują się w różnych miejscach kościoła i na stronie Internetowej parafii. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają datki na potrzeby parafii.

-      Od najbliższej soboty, 6 czerwca, przestaje obowiązywać dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., udzielona przez Metropolitę Wrocławskiego ze względu na epidemię.

-      Kino Odra w Oławie zaprasza na film "NAJŚWIĘTSZE SERCE". Seanse w następujących terminach:  07.06.2020 (niedziela) godz.18:00  oraz 11.06.2020 (czwartek) godz.18:00.

-        Od dwóch lat kościół w Polsce podlega normom unijnym RODO, dotyczącym ochrony danych osobowych. W związku z tym, ograniczeniu podlega, m.in., wydawanie dokumentów dotyczących posług sakramentalnych. Co do zasady takie dokumenty można wydawać jedynie osobie, której dokument dotyczy. W przypadku nieletnich – dokument mogą odebrać rodzice, za okazaniem dowodu tożsamości. Jeżeli dokument dotyczy osoby pełnoletniej (na przykład dziecko, rodzeństwo, krewny, znajomy), dokument można odebrać wyłącznie za okazaniem pełnomocnictwa, do jego pobrania (należy podać dane osoby, która udziela pełnomocnictwa oraz dane osoby upoważnianej – z nr dowodu osobistego). Wydanie dokumentu osobom trzecim, bez pełnomocnictwa jest zabronione.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.