Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielkanoc V - 2020-05-10
Data dodania: 2020-05-09

-        Spowiedź podczas Mszy odbywała się w holu plebanii. Wejście z kościoła tylnymi drzwiami.

-        Nabożeństwa Majowe – codziennie o godz. 17.30.

-        13 maja nabożeństwo Majowe połączone z Fatimskim oraz Nowenną, rozpocznie się wyjątkowo o godz. 17.15.

-        Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała apeluje, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Konferencja Episkopatu Polski zachęca do takiej akcji.

-        Przypominamy, że nasza parafia transmituje Msze św. na Facebook’u – w niedziele od 10.00 do 19.15, a w tygodniu – o godz. 9.00 i 18.00.

-        Zachęcamy do lektury majowego wydania miesięcznika „Nowe Życie”. Przeczytamy tam, m.in. o 750-leciu Księgi Henrykowskiej.

-        W związku z  epidemią, przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa w naszej Archidiecezji może być prowadzone poprzez komunikatory internetowe. Pełny cykl katechez przedślubnych rozpocznie się 11 maja br. Zapisy wyłącznie poprzez formularz internetowy na stronie www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni  Tam też znajdują się szczegółowe informacje.

-      Bardzo dziękujemy osobom dokonującym przelewy bankowe na rzecz naszej parafii. Zachęcamy do regularnego wspierania tą drogą naszej wspólnoty. Nr konta podany jest na stronie www.petrus.olawa.pl, w zakładce „kontakt”. Zachęcamy też do składania ofiar w kościele, przy okazji Mszy św., przez cały tydzień.

-      Przypominamy, że Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację ekonomiczną wielu, zwłaszcza małych, lokalnych, rodzinnych sklepów i firm usługowych, zachęca do wspierania tych firm (w miarę ich udostępniania), przez korzystanie z ich usług.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.