Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielkanoc IV - 2020-05-03
Data dodania: 2020-05-02

-        Dziś na Jasnej Górze odbędzie się zawierzenie naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski. Dokona go przewodniczący Konferencji Episkopatu abp Stanisław Gądecki. W czasie trwającej epidemii koronawirusa także inne kraje oddały się w opiekę Matki Bożej, m.in. Anglia i Walia, Portugalia i Hiszpania, Austria; 1 maja br. swój kraj zawierzyli Maryi biskupi Włoch. W duchowej jedności  z całym Kościołem takiego zawierzenia dokonamy dzisiaj i my, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, po każdej Mszy św.

-        Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Prośmy dobrego Boga o dar powołań także z rodzin naszej parafii, z Ziemi Oławskiej. Dziękujemy za modlitwę w intencji nas, kapłanów, w ramach Margaretek oraz Dwunastek. W I Czwartek Miesiąca, o powołania będziemy się mdlili podczas Nabożeństwa Majowego.

-        Spowiedź podczas Mszy odbywała się w holu plebanii. Wejście z kościoła tylnymi drzwiami.

-        Nabożeństwa Majowe – codziennie o godz. 17.30.

-        Przypominamy, że nasza parafia transmituje Msze św. na Facebook’u – w niedziele od 10.00 do 19.15, a w tygodniu – o godz. 9.00 i 18.00.

-        Zachęcamy do lektury majowego wydania miesięcznika „Nowe Życie”. Przeczytamy tam, m.in. o 750-leciu Księgi Henrykowskiej.

-      Bardzo dziękujemy osobom dokonującym przelewy bankowe na rzecz naszej parafii. Zachęcamy do regularnego wspierania tą drogą naszej wspólnoty. Nr konta podany jest na stronie www.petrus.olawa.pl, w zakładce „kontakt”. Zachęcamy też do składania ofiar w kościele, przy okazji Mszy św., przez cały tydzień.

-      Przypominamy, że Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację ekonomiczną wielu, zwłaszcza małych, lokalnych, rodzinnych sklepów i firm usługowych, zachęca do wspierania tych firm (w miarę ich udostępniania), przez korzystanie z ich usług.

 

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.