Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielkanoc III - 2020-04-25
Data dodania: 2020-04-25

-        Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy w dalszym ciągu do lektury i modlitwy Pismem Świętym.

-        Dziś Msze św. w naszej parafii jak w każdą niedzielę. Po dokładniejszym przeliczeniu powierzchni naszego kościoła, dopuszczalna liczba uczestników liturgii została ustalona na 43 osoby. Prosimy zajmować miejsca w wyznaczonych do tego ławkach. Do zajęcia są też dwa miejsca przy konfesjonałach w nawach bocznych i dwa pod chórem.

-        Spowiedź podczas Mszy będzie się odbywała w holu plebanii. Spowiedź w tygodniu, dodatkowo, poza Mszą, od poniedziałku do piątku – przy ołtarzu adoracji, od godz. 17.00 do 18.00.  Spowiedź w I Piątek Miesiąca, od godz. 17:00.

-        Metropolita Wrocławski udzielił dyspensy od postu w piątek 1 maja br.

-        W tym roku uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski została przesunięta z 3 maja, na sobotę, 2 maja. Decyzję taką podjęła Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, na prośbę Konferencji Episkopatu Polski. 3 maja będziemy obchodzili IV Niedzielę Wielkanocną. Msze św. w sobotę – o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 11.30, 13 i 18.00. Intencja z soboty, z godz. 9.00, zostanie odprawiona o godz. 11.30. Zachęcamy do zamawiania intencji na Msze w sobotnią uroczystość.

-        Nabożeństwa Majowe, od piątku, codziennie o godz. 17.30.

-        Przypominamy, że nasza parafia transmituje Msze św. na Facebook’u – w niedziele od 10.00 do 19.15, a w tygodniu – o godz. 9.00 i 18.00. Przypominamy że nadal możemy korzystać z możliwości przyjmowania komunii św. duchowej. Nadal możemy też korzystać z dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

-      Bardzo dziękujemy osobom dokonującym przelewy bankowe na rzecz naszej parafii. Zachęcamy do regularnego wspierania tą drogą naszej wspólnoty. Nr konta podany jest na stronie www.petrus.olawa.pl, w zakładce „kontakt”. Zachęcamy też do składania ofiar w kościele, przy okazji Mszy św., przez cały tydzień.

-      Przypominamy, że Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację ekonomiczną wielu, zwłaszcza małych, lokalnych, rodzinnych sklepów i firm usługowych, zachęca do wspierania tych firm (w miarę ich udostępniania), przez korzystanie z ich usług.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.