Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielki Post IV - 2020-03-21
Data dodania: 2020-03-21

 

Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Dziś, podczas Mszy św. o godz. 10.00, będziemy szczególnie polecać Bogu tych, którzy podejmują się modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Ze względu na ograniczenia, zachęcamy do przesyłania deklaracji drogą mailową lub wrzucania ich do skrzynki na listy, przy wejściu do plebanii.

 

Spowiedź w czasie epidemii będzie się odbywała pod chórem. Prosimy nie zwracać się twarzą do spowiednika.

Dodatkowa Msza św. w naszym kościele, dzisiaj – o godz. 9.00 i o 15.00.

Gorzkie Żale (transmitowane na FB)– dziś o godz.17.15.

Droga Krzyżowa (transmitowana na FB) - w piątek o godz. 9.00 i godz. 17.30.

Ze względu na epidemię biuro parafii jest nieczynne. W Sprawach pogrzebowych potrzebny jest najpierw kontakt telefoniczny. Intencje Mszalne – wstępna rezerwacja – tylko telefonicznie: 71/313-27-23, lub kom.: 792-735-480, lub drogą mailową:

petrus@data.pl.

 

Zgodnie z decyzją Kurii Metropolitalnej, w czasie epidemii w kaplicy cmentarnej, podczas Mszy pogrzebowej, może przebywać wyłącznie najbliższa rodzina zmarłego (do 50 osób), zachowując bezpieczną odległość od siebie.

Metropolita Wrocławski udzielił dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św., ale zachęcamy do udziału w Mszach transmitowanych za pośrednictwem Facebooka naszej parafii – w niedzielę 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 18.00, 19.15. Transmisje w tygodniu o godz. 9.00 i 18.00.

W ślad za apelem służb sanitarno-epidemiologicznych, usilnie nakłaniamy do pozostania w domach i unikania niepotrzebnych kontaktów z ludźmi. 

Przypominamy, że ze względu na epidemię, odwołane są wszelkie spotkania wspólnot i ruchów działających przy naszej parafii.


Zachęcamy do niesienia pomocy osobom starszym, chorym, a także przebywającym w kwarantannie.

 

Na czas trwania epidemii uruchamiamy linię specjalną „Telefon do walki w wirusem. Chcesz, potrzebujesz – zadzwoń”. Linia przeznaczona jest wyłącznie dla osób, które potrzebują porady duchowej, albo którym ciężko jest udźwignąć ciężar kwarantanny”.

 

Tel 782-488-838 dostępny jest od poniedziałku do soboty, w godz. 10.00-23.00. Jeśli w danej chwili nie będziemy mogli odebrać – napisz sms – oddzwonimy. Niebawem na stronie internetowej podany będzie imienny grafik dyżurów księży.

Zachęcamy do łączności w modlitwie o ustanie epidemii i za chorych. My, kapłani, gromadzimy się na wspólnej modlitwie za Was, drodzy Parafianie i mieszkańcy Ziemi Oławskiej, odmawiając Różaniec i Koronkę do miłosierdzia Bożego, codziennie o 20.30.

Bóg zapłać za datki przelewane na konto bankowe naszej parafii; jego numer jest dostępny na stronie internetowej www.petrus.olawa.pl. Robiąc przelew, jako cel proszę wpisać „Darowizna na cele kultu religijnego”.

Zachęcamy do lektury elektronicznego wydania „Głosu Apostołów”, dostępnego na stronie internetowej naszej parafii.

Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy zdrowia i nadziei.