Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielki Post III - 2020-03-14
Data dodania: 2020-03-14

-      Przypominamy, że w związku z epidemią koronawirusa na Mszach św. wewnątrz kościoła może przebywać maksymalnie 50 osób. Usilnie zachęcamy do pozostania w domach i uczestniczenia w Mszach św. transmitowanych przez media. Od wielu lat taka forma jest błogosławieństwem dla chorych. W tej wyjątkowej sytuacji zasadnym jest, aby skorzystali z niej również inni, przyjmując Komunię św. duchowo.

-      W naszym kościele w niedziele, do odwołania, będą odprawiane dodatkowo trzy Msze św.: o godz. 9.00, 15.00 i 20.00. Przypominamy, że do Komunii św. w formie duchowej, można przystępować również podczas Mszy w kościele, a także przyjmować Ją na rękę, o ile faktycznie jest czysta – nie dotykało się nią ławek, klamek, poręczy, ubrań i innych przedmiotów (należy wyciągnąć lewą dłoń i podjąć Ciało Pańskie prawą).

Znak pokoju przekazujemy wyłącznie przez skinienie głową. Na czas epidemii nie będzie wody święconej w kropielnicach.

Osobom starszym, a także z objawami infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym sprawującym opiekę nad nimi, osobom, które czują obawę przez zarażaniem – udzielona została dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Dyspensa obowiązuje do 29 marca br.

 

-      Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oławie informuje, iż w związku z epidemią zaleca:

-       ograniczenie kontaktów z innymi osobami; osobom starszym i chorym pozostawanie w domu; zachowanie higieny osobistej - częste mycie rąk.

Osoba u której wystąpił co najmniej jeden z objawów ostrej infekcji układu oddechowego:

– wysoka gorączka, kaszel, duszność, powinna skontaktować się:

·       wyłącznie telefonicznie z SANEPIDEM w Oławie – Telefon 71 313 21 64;  Telefon alarmowy: 603 313 102;

·       wyłącznie telefonicznie z lekarzem rodzinnym. Kategorycznie odradza przychodzenie do w/w instytucji.

-      Jutrzejsza uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania została odwołana i przesunięta na czas po świętach Wielkanocnych. O nowym terminie poinformujemy.

-      Odwołujemy spotkania wspólnot i ruchów działających przy naszej parafii; spotkania w ramach Kursu Przedmałżeńskiego, Poradni Rodzinnej; spotkanie rodziców dzieci I-Komunijnych, zaplanowane na sobotę 21.03. 

-      Gorzkie Żale dziś o godz.17.15.

-      W piątek Droga Krzyżowa: dzieci – odwołana, dorośli – o 9.00 i o 17.30. Młodzież – Spotkanie Pasyjne o 19.00 – wszystkie nabożeństwa też z ograniczoną liczbą wiernych – do 50 osób. Zachęcamy do odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali w domach.

-      Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Za tydzień, podczas Mszy św. o godz. 10.00, będzie można złożyć uroczyste przyrzeczenie modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Przy bocznych ołtarzach dostępne są deklaracje duchowej adopcji. Należy wypełnić je w domu i złożyć 22 marca podczas Mszy św. o godz. 10.00, lub przesłać drogą mailową na adres parafii –

petrus@data.pl

 

-      Ze względu na epidemię ograniczamy działalność biura parafii. Przyjmujemy wyłącznie sprawy pogrzebowe – konieczny wcześniejszy kontakt telefoniczny. Wydawanie świadectw chrztu - drogą mailową, za pośrednictwem parafii, do której dokument ma być dostarczony. Intencje Mszalne – wstępna rezerwacja – tylko telefonicznie: 71/313-2723, lub 792-735-480, lub drogą mailową: petrus@data.pl.

-      Bóg zapłać za datki składane dziś na potrzeby remontowe w naszej parafii. Zachęcamy do dokonywania przelewów bankowych na konto parafii (nr dostępny w zakładce "KONTAKT") z dopiskiem „Ofiara na cele kultu religijnego”.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę – dobra lektura na czas epidemii.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy zdrowia i nadziei.