Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielki Post II - 2020-03-08
Data dodania: 2020-03-07

-      Dziś inaugurujemy kolejną inicjatywę duszpasterską – comiesięczne Msze św. dla niepełnosprawnych i ich opiekunów. Będą się one odbywały w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10.00. O oprawę liturgiczną Mszy będą dbali podopieczni i wychowawcy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Oławie. Serdecznie zapraszamy wszystkich chorych i opiekunów.

-      Dzisiaj, do kawiarenki w CF zaprasza wspólnota Effatha, od 10.45 do 14.30.

-      Gorzkie Żale dziś o godz.17.15.

-      Otwarte spotkanie grupy AA – dziś, w CF, o godz. 18.30.

-      Spotkanie kandydatów do bierzmowania – w poniedziałek i sobotę, o 19.00, w kościele.

-      Spotkanie wspólnoty Effatha we wtorek: Msza św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie w CF.

-      Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli w najbliższy czwartek: godz. 17.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, godz. 18.00 – Msza św, godz. 19.00 – spotkanie w Centrum Formacji. Gościem specjalnym wieczoru będzie ks. dr Piotr Sierzchuła, Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców.

-      W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci – o 16.30, dorośli – o 9.00 i o 17.30. Młodzież zapraszamy na Spotkania Pasyjne o 19.00.

-      Spowiedź kandydatów do bierzmowania oraz śwaidków – w piątek, o 19.00, podczas Spotkania Pasyjnego Młodych. Spowiedź ich rodziców i rodziny – w tygodniu, podczas każdej Mszy.

-      Ksiądz Paweł odwiedzi swoich chorych, jak również część chorych księdza Jana w najbliższą sobotę, 14 marca. Pozostałych chorych, podopiecznych ks. Jana odwiedzi ks. Proboszcz, również w najbliższą sobotę.

-      Na prezentację, w wirtualnej rzeczywistości, fabularyzowanej historii jednego z uczestników Powstania Warszawskiego, zaprasza wszystkich chętnych LO przy pl. Zamkowym, 13 marca br., od godz. 8.00 do 16.00. Pokaz, z użyciem specjalnych okularów VR, jest bezpłatny. Warto wcześniej zarezerwować sobie dogodną godzinę seansu – w biurze promocji Starostwa w Oławie (tel. 301-15-77).

-      Na spotkanie z okazji Dnia Kobiet zaprasza wszystkie panie Powiatowe Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjne w Oławie, w ramach cyklu „Czas dla Ciebie”. Spotkanie – 14. 03. Br., o godz. 10.30, w siedzibie Centrum – przy ul. Iwaszkiewicza 9A w Oławie. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto zgłosić chęć udziału jak najszybciej.

-      Przypominamy o zaproszeniu dla pań do Marcinkowic, na weekend 13-15 marca br., w ramach projektu „Kobieta – królewski projekt”, które poprowadzi Sylwia Wilk. Szczegóły na plakatach przy wejściu do kościoła.

-      Ksiądz Jakub zaprasza na weekend rekolekcyjny dla młodzieży, w dniach 20-22 marca, w Bardzie Śl. Zapisy i więcej informacji dziś u ks. Jakuba w zakrystii lub w kancelarii (w tygodniu).

-      Baranki i paschaliki Caritas, na stół Wielkanocny, są do nabycia w tygodniu, kancelarii, w godzinach urzędowania biura.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”.

-   Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.