Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Boże Narodzenie II - 2020-01-04
Data dodania: 2020-01-04

-      Dziś I Niedziela stycznia. Zmiana Tajemnic Różańca po Mszy o godz. 8.00.

-      Dziękujemy za produkty żywnościowe i datki pieniężne na rzecz jadłodajni caritas, działającej obok naszego kościoła.

-      W poniedziałek, 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego – tradycyjnie zwana „Trzech Króli. U nas Msze św. do południa, jak w każdą niedzielę, a po południu – o 13.00 i 18.00.

-      Zapraszamy na Orszak Trzech króli, który tradycyjnie przejdzie ulicami Oławy 6 stycznia, spod kościoła MB Pocieszenia, do kościoła Miłosierdzia Bożego. Dzięki uprzejmości Tomasza Frischmanna, burmistrza Oławy, zostanie uruchomiony bezpłatny autobus komunikacji miejskiej, który po zakończeniu Orszaku, ok. godz. 14.30, odwiezie chętnych do Rynku. Autobus będzie oznaczony plakatem „Orszak Trzech Króli”.

-      Najbliższy Wieczór Małżeński, w Bystrzycy - 7 stycznia br. O godz. 19:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 19.30 – Msza św. z kazaniem ks. Mirosława Malińskiego, wrocławskiego duszpasterza akademickiego.

-      We wtorek, 7 stycznia rozpoczyna się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Plan kolędy na w tym tygodniu przedstawia się następująco:

07.01.: ul. Konopnickiej, Orzeskowej, Słowiańska, Szkolna, pl. Piastów i pl. Gimnazjalny.

08.01.: Grota-Roweckiego, Reja, Kołłątaja, Lechonia i Leśmiana;

09.01.: Lipowa i Małopolna;

10.01.: Tetmajera, Gajcego, Oleandry, Krucza, Łąkowa, Baczyńskiego;

11.01. – Stary Górnik i Stary Otok;

-      W II piątek miesiąca, 10.01., zapraszamy na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu, od 18.30 do północy. O godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. Zapraszamy wspólnoty i grupy modlitewne działające przy parafii.

-      Zapraszamy na jasełka w wykonaniu dzieci z przedszkola Nr 2 i Apostolskich Nutek – w naszym kościele, w najbliższą sobotę, 11 stycznia, o godz. 19.00.

-      W przyszłą niedzielę do kawiarenki w CF zapraszają rodziny ze wspólnoty Domowego Kościoła. Kawiarenka będzie czynna po Mszy o 10.00, 11.30 i 13.00.

-      Rodziny, które przyjmowały młodzież TAIZE, zapraszamy na spotkanie, do CF, w następną niedzielę, o godz. 17.00.

-      7.01. o godz. 19 w Centrum Formacji gościem wspólnoty Effatha będzie ks. Patryk Stolarek, z Rzymu, który wygłosi konferencję pt. „Praca nad sobą w drodze do Boga”. Effatha zaprasza wszystkich chętnych. W dniach 31.01-2.02 wspólnota Effatha zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą nauczyć się metody rozważania słowa Bożego - Lectio divina, na weekendowe rekolekcje w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Zapisy w kancelarii.

-      Dzięki staraniom Metropolity Wrocławskiego w naszej archidiecezji powstaje Apostolat Modlitwy, mający otoczyć duchową opieką sprawę powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz osoby powołane. Zespoły 12 osób podejmują codzienną modlitwę, przez rok, w w/w intencjach. Zapisy do Apostolskiej Dwunastki przyjmowane są dziś w zakrystii, a w tygodniu – w kancelarii. Zachęcamy do tego modlitewnej inicjatywy.

-      W najbliższy piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu, od 18.30 do północy. Wspólnota Effatha zaprasza na Adorację, z oprawą muzyczną, od 20.00- do 21.00.

-      Już dziś zapraszamy na koncert kolęd Ani Wyszkoni – w naszym kościele, 18 stycznia, o godz. 19.00.

-      Zapraszamy na wrześniową pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii, zapisy w kancelarii.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.