Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Adwent III - 2019-12-14
Data dodania: 2019-12-14

Witamy w naszej wspólnocie ks. Mateusza Michonia z KUL, który do środy będzie głosił nam rekolekcje adwentowe. Msze z naukami Ogólnymi – od poniedziałku do środy o 9.00 i 18.00. Nauka dla młodzieży – o godz. 1915. Dzieci zapraszamy na Msze roratnie. Spowiedź rekolekcyjna – we wtorek od godz. 8.00 do 9.00 i od godz. 16.00 do 18.00.

Dziś modlitwa w duchu Taizé w naszym kościele o godz. 20:15.

Osoby chcące przyjąć młodych z Europejskiego Spotkania Taizé, proszone są o wypełnienie deklaracji znajdujących się na bocznych ołtarzach lub w wersji elektronicznej, na stronie www i fb naszej parafii. Dzisiaj po każdej Mszy św., z tyłu kościoła, funkcjonuje punkt zapisów, obsługiwany przez młodzież, która pomaga wypełnić deklaracje.

Spotkanie osób chcących włączyć się w przygotowania „Tazié” w naszej parafii - w CF, poniedziałek o 20:00.

Spotkanie przedstawicieli rodzin przyjmujących młodzież w domach, podczas Europejskiego spotkania Taizé - w Centrum Formacji, w środę, 18.12. o godz. 20:00.

Zapraszamy na Msze roratnie – od poniedziałku do piątku, o godz. 6.45, a w sobotę – o godz. 7:00.

Koronka do miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 9:00 i 18:00.

Kolejny wykład ks. prof. Rajmunda Pietkiewicza, w ramach szkoły biblijnej – w CF, w czwartek, o 19.00.

Zapraszamy Chłopców od kl. 4 SP, wzwyż, do służby liturgicznej. Spotkania grupy odbywają się w CF, w piątki, o godz. 16,00.

Młodzież z Ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkania w każdy piątek. O godz. 18:00 – Msza św., a później spotkanie w CF.

W najbliższą niedzielę podczas Mszy świętych o godz. 8:00, 10:00 i 11:30 i 13:00 młodzież parafialna będzie prowadziła kiermasz świąteczny. Do nabycia będą dewocjonalia, ozdoby świąteczne i sianko na stół wigilijny. 

Zapraszamy na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii, we wrześniu 2020. Zapisy z przedpłatą – w biurze parafii. Program pielgrzymki na www parafii, FB i na bocznych ołtarzach.

Zachęcamy do lektury Głosy Apostołów, Gościa Niedzielnego i Nowego Życia.

Msza św., zamówiona na pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, o godz. 7:00, zostanie odprawiona w drugi dzień Świąt, o godz. 7.00.

Dziękujemy za datki, składane dziś na potrzeby remontowe w naszej parafii. Jak widać, wchodzimy w końcowy etap remontu holu plebanii. Przed nami jeszcze dokończenie kładzenia boazerii, tapetowanie ścian, impregnacja posadzki, instalacja żyrandoli i kinkietów oraz wykonanie gabloty i tablicy informacyjnej. Równocześnie kontynuujemy modernizację oświetlenia sufitów w naszym kościele. W styczniu czeka nas modernizacja dawnej sali Róż Różańcowyc w CF (to ostatnie z remontowanych pomieszczeń w dawnym domu katechetycznym) oraz remont klatki schodowej przy tej sami. W przyszłym roku największą, czekającą nas, inwestycją, będzie remont elewacji kościoła parafialnego. Mamy już wszystkie pozwolenia i przygotowujemy się do złożenia wniosku o dotację na te roboty.

Kartki świąteczne, opłatki oraz świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do nabycia w kancelarii, w remontowanym holu plebanii. Kupując kartki świąteczne fundacji Aniołów miłosierdzia, wspieramy budowę wileńskiego hospicjum dla dzieci – dzieło s. Michaeli Rak.

 

Jubilatom i solenizantom z najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, a wszystkim życzymy dobrego tygodnia adwentowego.