Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Adwent II - 2019-12-08
Data dodania: 2019-12-07

 

Niedziela Adwent II

 

8.12.2019 r.


            -      Wspólnota „Effatha“ zaprasza dziś do kawiarenki w CF, od 10:30 do 15:00. spotkania formacyjne tej wspólnoty – we wtorki: o godz. 18.00- Eucharystia, a po niej spotkanie w CF.
             -        Dziś o godz. 19:00 modlitwa w duchu Taizé odbędzie się w kościele Miłosierdzia Bożego.

-        Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki z imionami kandydatów do bierzmowania. Można wylosować kandydata by modlić się w jego intencji. W ten weekend młodzież ta przebywa na rekolekcjach w Henrykowie

-        Zapraszamy na Msze Roratnie – od poniedziałku do piątku, o godz. 6.45, a w sobotę – o godz. 7:00.

-        Koronka do miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

-        Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 9:00 i 18:00.

-        Zapraszamy na prelekcję na temat obrazu MB z Guadalupe. Prelekcja odbędzie się w Centrum Formacji w czwartek, 12 grudnia, po wieczornej Mszy św.

-        Zapraszamy Chłopców od kl. 4 SP, w zwyż, do służby liturgicznej. Spotkania grupy odbywają się w piątki, o godz. 16,00 w CF.

-        Młodzież z Ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkania w każdy piątek. O godz. 18:00 – Msza św., a później spotkanie w CF.

-        Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu – w najbliższy piątek, od godz. 18.30 do 24:00. Wspólnota Effatha poprowadzi adorację od godz. 20:00 do 21:00.

-        Odwiedziny chorych w domach, podopiecznych ks. Pawła i ks. Jakuba: w sobotę, 14 grudnia.

-        Zapraszamy na rekolekcje dla nauczycieli- 12-14 grudnia, prowadzone przez bpa Jacka Kicińskiego. Msza św. z homilią o godz. 18:00, a później konferencja w CF. Rekolekcje zainaugurują działalność Duszpasterstwa Nauczycieli, przy naszej parafii. Zapraszamy byłych i obecnych nauczycieli z całego powiatu.

-        Parafialne rekolekcje adwentowe, od przyszłej niedzieli, poprowadzi ks. Mateusz Michoń z KUL, nasz były wikariusz.

-        Za tydzień III niedziela misiąca- taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe w naszej parafii.

-        Zapraszamy na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii, we wrześniu 2020. Zapisy z przedpłatą – w biurze parafii. Program pielgrzymki na www parafii, FB i na bocznych ołtarzach.

-        Zachęcamy do lektury Głosy Apostołów, Gościa Niedzielnego i Nowego Życia.

-        Prosimy o kontakt osobę, która zamówiła Mszę św., w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, o godz. 7:00. Istnieje konieczność przeniesienia tej Mszy na inny termin.

-        Zgodnie z zapowiedzią, kino Odra, przy ul. Młyńskiej, zaprasza na słynny film „Nieplanowane”: dziś i jutro – o godz. 17:15 oraz w środę – o godz. 17:30.

-        Kartki świąteczne, opłatki oraz świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do nabycia w kancelarii, w remontowanym holu plebanii. W tym roku, kupując kartki świąteczne wspieramy budowę wileńskiego hospicjum dla dzieci – dzieło s. Michaeli Rak, która kiedyś gościła u nas, opowiadając o swej heroicznej pracy hospicyjnej na Litwie.

-        Jubilatom i solenizantom z najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, a wszystkim życzymy dobrego tygodnia adwentowego.