Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Adwent I - 2019-12-01
Data dodania: 2019-12-01
 - Witamy w naszej wspólnocie ks. Dariusza Białka, klaretyna, z naszej partnerskiej parafii w Krasnojarsku. Ks. Dariusz głosi nam dziś kazania i zbierał datki na utrzymanie swej syberyjskiej wspólnoty. Prelekcja o Syberii – dziś, w CF, o godz. 17.00. 
 
- Zmiana Tajemnic Żywego Różańca – dziś po Mszy o godz. 8.00. 
 
- Bóg zapłać za produkty żywnościowe składane dziś, na potrzeby jadłodajni Caritas. 
 
- Dziś o godz. 20:00 w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia odbędzie się modlitwa w duchu Taizé. 
 
- Osoby chcące pomóc w przygotowaniach do Europejskiego Spotkania Taize, jako wolontariusze, proszone są o kontakt z ks. Jakubem. 
 
- Młodzież oazowa zaprasza na kiermasz świąteczny. Ozdoby, dewocjonalia oraz sianko na stół wigilijny można nabyć po każdej Mszy świętej. Przy stoisku młodzież pomoże także wypełnić deklaracje przyjęcia młodzych w ramach ESM, do swojego domu. Deklaracje są też do wzięcia z ołtarzy bocznych. 
 
- Miło nam poinformować, że decyzją abp Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego, ks. Jakub Sadzyński, nasz wikariusz, został ustanowiony Dekanalnym Duszpasterzem Młodzieży. Gratulujemy ks Jakubowi i życzymy pięknych owoców pracy z młodzieżą. 
 
- Kartki świąteczne, opłatki oraz świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do nabycia, uwaga! – w kancelarii, w remontowanym holu plebanii. Można przy okazji zobaczyć, jak postępują prace. W tym roku, kupując kartki świąteczne wspieramy budowę wileńskiego hospicjum dla dzieci – dzieło s. Michaeli Rak, która kiedyś gościła u nas, opowiadając o swej heroicznej pracy hospicyjnej na Litwie. 
 
- Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki z imionami kandydatów do bierzmowania. Można wylosować kandydata by modlić się w jego intencji. W najbliższy piątek kandydaci wyjadą na weekendowe rekolekcje do Henrykowa. 
 
- Zapraszamy na Msze Roratnie – od poniedziałku do soboty, o godz. 6.45. 
 
- Koronka do miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00. 
 
- Wspólnota „Effatha“ zaprasza na spotkanie we wtorek: o godz. 18.00- Eucharystia, a po niej spotkanie w CF. W następną niedzielę, „Effatha“ zaprasza do kawiarenki w CF, od 10:30 do 15:00 
 
- Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 9.00 i o godz. 18.00. 
 
- Zapraszamy chłopców od kl. 4 szkoły podstawowej wzwyż, o służby liturgicznej. Spotkania grupy – w piątki, o godz. 16.00 w CF. 
 
- Młodzież z ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkania w każdy piątek; o godz. 18:00 – Msza św., a potem spotkanie w CF. 
 
- Spowiedź w I Piątek m-ca od godz. 17.00. 
 
- Nabożeństwo Wynagradzające – w I Sobotę m-ca, po Mszy o godz. 9.00. Dołącz do mas. Jest nas naprawdę sporo. 
 
- Odwiedziny chorych, w domach: ks. Jan w tym tygodniu, ks. Paweł i ks. Jakub – za tydzień, 14 grudnia. 
 
- Zapraszamy na rekolekcje dla nauczycieli 12-14 grudnia, które poprowadzi bp Jacek Kiciński. W ten sposób, przy naszej parafii, zostanie zainaugurowana działalność duszpasterstwa nauczycieli. 
 
- Rekolekcje adwentowe dla całej parafii rozpoczną się w niedzielę, 15 grudnia; poprowadzi je ks. Mateusz Michoń z KUL, nasz były wikariusz. 
 
- Zapraszamy na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii, we wrześniu przyszłego roku. Już przyjmowane są zapisy. Szczegóły pielgrzymki – na FB i www parafii, oraz na ulotkach w regałach z prasą. 
 
- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów“. Przypominamy, że Gość Niedzielny kosztuje obecnie 6 zł. Dla większej przejrzystości rozliczeń zmieniamy dystrybucję czasopism. „Gość Niedzielny“ jest dostępny wyłącznie na regałach przy nawie lewej, a „Głos Apostołów“ – przy nawie prawej. 
 
- W adwentowej atmosferze uwrażliwiamy, aby nie nadwerężać swoich sumień. Z analizy wynika, że co trzecia osoba nie uiszcza opłaty za czasopisma, a co czwarta osoba nie składa ofiary na tacę, czyli nie wspiera materialnie parafii. Warto przy okazji zaznaczyć, że prawo kanoniczne stwierdza jednoznacznie, że ofiary z tacy są własnością parafii, a nie księdza. Duszpasterzom nie wolno korzystać z tych środków w celach prywatnych. 
 
- Prosimy o kontakt osobę, która zamówiła Mszę św., w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, o godz. 7:00. Istnieje konieczność przeniesienia tej Mszy na inny termin. 
 
- Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.