Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXXII C - 2019-11-10
Data dodania: 2019-11-10
 - Dziś o godz. 20.15, kolejny wieczór modlitewny, ze śpiewami z Taizé. Tym razem w kościele MB Pocieszenia. Serdecznie zapraszamy. 
- Zachęcamy do przyjęcia młodych w naszych domach, w ramach Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu, w dniach od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020 r. Nie trzeba wiele, młodzi będą mieli karimaty i śpiwory, zatem wystarczy dosłownie 2 m2 podłogi oraz skromne śniadanie. Osoby gotowe przyjąć młodych, proszone są o wypełnienie deklaracji dzisiaj – z tyłu kościoła młodzież pryjmuje zgłoszenia. Formularz jest do pobrania także z bocznych ołtarzy i ze strony www i FB, naszej parafii. Do następnej niedzieli mamy podać wstępna liczbę miejsc na nocleg, dlatego prosimy o jak najszybszą decyzję w tej sprawie. 
- Zapraszamy do współpracy także wolontariuszy, którzy włączą się w organizację Spotkania Taize. Kontakt z ks. Jakubem. Dołącz do nas już dziś! Nabożeństwa Wypominkowe od poniedziałku do soboty, o godz. 17.30. plan wypominek – na plakatach i na stronie internetowej naszej parafii. 
- Jutro 11 listopada, Święto Niepodległości. Msze św. jak w tygodniu. Uroczysta Msza św. z udziałem władz samorządowych – w naszym koścele, o godz. 13.00. Zapraszamy. 
- Wspólnota Uczniów Chrystusa „Effatha“ zaprasza dziś do kawiarenki w Centrum Formacji, od godz. 10.40, do 14.30. Spotkanie formacyjne tej wspólnoty – we wtorek: o godz. 18.00- Eucharystia, a po niej spotkanie w Centrum Formacji. 
- We wtorek – Wypominki Oławskiej Oświaty: o godz. 17.30 - wieczór wypominkowy, o godz. 18.00 – Msza za zmarłych pracowników oławskiej Oświaty. 
- Schola „Apostolskie Nutki“ zaprasza dzieci z talentem muzycznym na spotkania w każdą środę, o godz. 17.00, w CF. 
- Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 9.00 i o godz. 18.00. 
- Zapraszamy chłopców od kl. 4 szkoły podstawowej wzwyż, o służby liturgicznej. Spotkania grupy – w piątki, o godz. 16.00 w Centrum Formacji. 
- Młodzież z ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkania w każdy piątek; o godz. 18:00 – Msza św., a potem spotkanie w Centrum Formacji. 
- Koronka do miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.
- Otrzymaliśmy informację, że głośny, wręcz sensacyjny film „Nieplanowane” - jest grany w kinie „GoKino” w Nowym Otoku, codziennie, do 14 listopada, o godz. 17.30. Bardzo zachęcamy do obejrzenia tego obiektywnmego materiału. Bił on rekordy oglądalności w Ameryce i cieszy się wielkim zainteresowaniem również w Polsce, choć grany jest zaledwie od 1 listopada. Kto nie zdąży wybrać się do kina w Nowym Otoku, będzie mógł obejrzeć ten film w grudniu, w kinie Odra, przy ul. Młyńskiej". 
- Katecheza dla rodziców i chrzestnych – w najbliższą sobotę, po wieczornej Mszy św., w Centrum Formacji. 
- Miło jest nam poinformować, że przy naszej parafii powstaje duszpasterstwo nauczycieli. Rozpocznie ono swą działalność od rekolekcji 12-14 grudnia, które poprowadzi bp Jacek Kiciński. Zapraszamy nauczycieli nie tylko z Oławy, ale i z całego regionu. Spotkania będą się odbywały raz w miesiącu. 
- Zapraszamy na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii, we wrześniu przyszłego roku. Już przyjmowane są zapisy. Szczegóły pielgrzymki – na FB i www parafii, oraz na ulotkach na bocznych ołtarzach. 
- Za tydzień – III niedziela m-ca, taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe w naszej parafii. 
- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów“. 
- Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.