Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXX C - 2019-10-26
Data dodania: 2019-10-26

Witamy w naszej wspólnocie ks. Piotra Rozpędowskiego, byłego naszego wikariusza, a obecnie studenta KUL i dyrektora bursy w Katolickim LO w Henrykowie. Ks. Piotr głosi nam dziś kazania na każdej Mszy św. Składając ofiarę na tacę można dołożyć się do materialnego wsparcia naszego Studenta.

Witamy też braci z Taize, będą nam dziś przybliżali tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu. O godz. 20.15, w naszym kościele, odbędzie się wieczór modlitewny, ze śpiewami z Taizé, z udziałem braci z tamtejszej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy na godz. 20.15. Na bocznych ołtarzach znajdują się formularze dla rodzin, które zechcą przyjąć w swoich domach uczestników Europejskiego Spotkania Młodych, przy końcu tego roku. Na razie nie wiadomo z jakich krajów będzie młodzież, która zostanie skierowana do parafii oławskich.

Wspólnota Uczniów Jezusa „Effatha“ zaprasza na spotkania we wtorek; o godz. 18.00, po Eucharystii – spotkanie w Centrum Formacji.

Schola „Apostolskie Nutki“ zaprasza dzieci z talentem muzycznym na spotkania w każdą środę, o godz. 17.00, w CF.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 9.00 i o godz. 18.00.

Zapraszamy chłopców od kl. 4 szkoły podstawowej wzwyż, o służby liturgicznej. Spotkania grupy – w piątki, o godz. 16.00 w Centrum Formacji.

Młodzież z ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkania w każdy piątek; o godz. 18:00 – Msza św., a potem spotkanie w Centrum Formacji.

Koronka do miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do czwartku, o godz. 15.00.

W czwartek, 31 października br., w Centrum Formacji odbędzie się Bal Wszystkich Świętych, przygotowany dla najmłodszych naszych parafian. Początek – o godz. 17.00 w naszym kościele, skąd przejdzie uroczysty orszak do CF.

Przed nami kolejny Oławski Wieczór Uwielbienia, poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych. Rozpocznie się on w naszym kościele Mszą św., w czwartek, 31. 10. br., o godz. 18.00 i potrwa do godz. 21.00. Oprawę muzyczną przygotował zespół muzyczny Nuntiis. Modlitwę poprowadzi ks. Janusz Gorczyca, nasz proboszcz i dziekan oławski.

 W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. W naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Msze na obu oławskich cmentarzach – o godz. 14.00. W Dzień Zaduszny, 2 listopada, Msze św. Jak w dni powszednie.

Nabożeństwo Wynagradzające, w I Sobotę – po Mszy o godz. 9.00.

W następną niedzielę – zapraszamy Róże Różańcowe na Mszę o godz. 8.00. Po Mszy – zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Osoby chętne do wstąpienia do wspólnoty różańcowej mogą się zgłaszać do ks. Pawła, do biura, w czwartki i piątki.

W następną niedzielę odbędzie się zbiórka produktów żywnościowych na potrzeby oławskiej jadłodajni Caritas.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów“.

Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.