Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXIX - 2019-10-19
Data dodania: 2019-10-19

Witamy w naszej wspólnocie państwo Jadwigę i Jacka Pulikowskich, którzy od piątku głoszą konferencje o męskości, kobiecości, małżeństwie i rodzinie. Dziś, przy okazji każdej Mszy św., również słuchamy prelekcji poświęconej tej najważniejszej dla człowieka wspólnocie.

Wspólnota Uczniów Chrystusa „Effatha“ zaprasza na spotkania we wtorek; o godz. 18.00, po Eucharystii – spotkanie w Centrum Formacji.

Schola Apostolskie Nutki zaprasza dzieci z talentem muzycznym na spotkania w każdą środę, o godz. 17.00, w Centrum Formacji.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 9.00 i o godz. 18.00.

Zapraszamy chłopców od kl. 4 szkoły podstawowej wzwyż, o służby liturgicznej. Spotkania grupy – w piątki, o godz. 16.00 w Centrum Formacji.

Młodzież z ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkania w każdy piątek o godz. 18:00 – Msza św., a potem spotkanie w Centrum Formacji.

Koronka do Miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych – w sobotę, 19.10., po wieczornej Mszy św., w CF.

Dziś III niedziela m-ca, taca jest przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii. Jak zapewne zauważyliście państwo, mamy wreszcie nowe drzwi tylne do kościoła. Natomiast w nawach bocznych jest już zamontowane nowoczesne, bardzo wydajne oświetlenie, wraz z pod-świetleniem sufitów (najlepiej prezentują się one przy wygaszonym oświetleniu głównym). Obecnie trwają przygotowania do iluminacji sklepienia naszej świątyni. Przed tygodniem, w CF, został oddany do użytku klub młodzieżowy. W najbliższych miesiącach, oprócz spotkań tematycznych, będzie on wykorzystywany do pracy jednej z małych grup Alpha, w ramach przygotowań do bierzmowania. W ostatnich dniach wojewódzki urząd konserwatorski za-akceptował nasz projekt remontu elewacji kościoła parafialnego. Teraz musimy poczekać na pozwolenie Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego, na rozpoczęcie prac. Po uzyskaniu wszystkich pozwoleń będziemy mogli rozpocząć starania o dotacje na tę ważną inwestycję. Rozpoczęcie robót planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Zapraszamy na VII Koncert Papieski. W piątek, 25 października, o godz. 19.00, zaprezentują się nam artystki z Białorusi, z koncertem muzyki religijnej „Do Ciebie, Panie”. Koncert wpisuje się w obchodzony w Polsce Rok Stanisława Moniuszki, w 200 rocznicę urodzin Twórcy polskiej opery narodowej. Wstęp wolny. A dobrowolne datki będą przeznaczone na utrzymanie i wciąż trwającą konserwację organów z naszego kościoła parafialnego.

 

W niedzielę 27 października, bracia z Taizé wraz z woluntariuszami będą opowiadać w czasie ogłoszeń podczas Mszy św., o tegorocznym Europejskim Spotkaniu Młodych we Wrocławiu. Bracia skierują zachętę do przyjęcia młodych pielgrzymów z Europy w naszych rodzinach. O godz. 20.15, w naszym kościele, odbędzie się kolejna modlitwa śpiewami z Taizé, z udziałem braci z tamtejszej wspólnoty.

W przyszłą niedzielę będziemy też gościć ks. Piotra Rozpędowskiego, który wygłosi kazania na wszystkich Mszach św.

 

Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy pięknego tygodnia.