Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXVII C - 2019-10-05
Data dodania: 2019-10-05

Dziś, przy kościele, młodzież z LSO i Oazy prowadzi kiermasz. Dochód z zakupów, będzie finansowym wsparciem inicjatyw tych wspólnot. Na kiermaszu można nabyć m.in. magnesy wydane przez CF naszej parafii.

Dziś również - koncert scholi Apostolskie Nutki, promujący najnowszą płytę – o godz. 17.00. Ze względu na koncert, nabożeństwo październikowe, dziś, wyjątkowo, o godz. 15.30, a Msza z godz. 18.00 – pół godziny później, czyli o godz. 18.30.

Bóg zapłać za produkty żywnościowe dla jadłodajni Caritas, składane dziś przy bocznych ołtarzach.

Zachęcamy do sięgania po teksty biblijne Lectio Divina – wyłożone są na bocznych ołtarzach.

W poniedziałek 7 października o godz. 17.00, w sali w Centrum Formacji spotkanie dla rodziców  młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa, wystarczy że przyjdzie jeden rodzic lub opiekun. Dla kandydatów do bierzmowania pierwsze spotkanie 14 października w poniedziałek o godz. 17.00 w sali  Centrum Formacji. Obecność obowiązkowa. 

Wspólnota Uczniów Chrystusa „Effatha“ zaprasza na spotkania we wtorek; o godz. 18.00, po Eucharystii – spotkanie w Centrum Formacji.

Koronka do miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

Nabożeństwa Różańcowe- o godz. 17.30.

Schola „Apostolskie Nutki“ zaprasza dzieci z talentem muzycznym na spotkania w każdą środę, o godz. 17.00, w CF.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 9.00 i o godz. 18.00.

Zapraszamy chłopców od kl. 4 szkoły podstawowej wzwyż, o służby liturgicznej. Spotkania grupy – w piątki, o godz. 16.00 w Centrum Formacji.

Młodzież z ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkania w każdy piątek; o godz. 18:00 – Msza św., a potem spotkanie w Centrum Formacji.

Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżeństwa do włączenia się do nowopowstających kręgów, których praktyką są comiesięczne spotkania budujące kręgi przyjaźni, jedność małżeńską i wspierające duchowy rozwój. Najbliższe spotkanie DK w Centrum Formacji – 17 listopada br. Wcześniej można się kontaktować z księdzem Proboszczem, bądź ks. Pawłem Parafiniukiem- odpowiedzialnymi za DK w naszej parafii.

W II piątek m-ca nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 18.40 do 24.00. od godz. 20.00 do 21. – adoracja z modlitwami w duchu Taize, prowadzona przez ołaswki sztab przygotowań do tegorocznego  Europejskiego Spotkania Młodych.

W sobotę ks. Paweł Parafiniuk odwiedzi swoich podopiecznych, chorych, w domach.

Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Trzebnicy, w sobotę 12 października br. Wyruszamy z Katedry Wrocławskiej w sobotę o godz. 6.00. Zakończenie: Mszą Święta w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu polowym, obok sanktuarium św. Jadwigi. Nasza parafia organizuje autokar, który zawiezie pielgrzymów do Wrocławia i przywiezie z Trzebnicy. Zapisy dziś w zakrystii i do czwartku w kancelarii. Koszt – 20 zł.

Kino Odra, przy ul. Młyńskiej, zaprasza na trzy seanse z filmem o św. O. Pio: 12 X (godz. 13.30), 13 X (godz. 13.15), i 25 X (godz. 18.00).

Już dzisiaj zapraszamy na cykl konferencji o małżeństwie, męskości i kobiecości, które wygłosi pan Jacek Pulikowski, w naszej parafii, w dniach 18-20 października. Zachęcamy do udziału w spotkaniach z tym wybitnym znawcą tematyki małżeńskiej i rodzinnej. (dla sprawdzenia warto posłuchać jego konferencji na youtube).

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów“.

Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.