Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXVI C - 2019-09-28
Data dodania: 2019-09-28
 

·        Uroczystość poświęcenia sztandaru komendy powiatowej Policji w Oławie, z udziałem władz państwowych, rozpoczną się w naszym kościele, o godz. 13.00. Eucharystii będzie przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski. Po Mszy nastąpi uroczysty przemarsz gości na oławski Rynek, gdzie odbędzie się przekazanie sztandaru Komendantowi oławskiej Policji.

·        Zapraszamy na kolejny Wieczór Małżeński zapraszamy do Bystrzycy. W poniedziałek, 30 września, br., w tamtejszej kaplicy NSPJ, o godz. 19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi, a o 19.30  Msza św. pod przewodnictwem ks. Jerzego Żytowieckiego, diecezjalnego moderatora wspólnoty Domowego Kościoła.

 

 ·        Wspólnota Uczniów Chrystusa „Effatha“ zaprasza na spotkania we wtorek; o godz. 18.00, po Eucharystii – spotkanie w Centrum Formacji. Gościem specjalnym w najbliższy wtorek będzie Tomasz Piechnik, z wrocławskiej wspólnoty charyzmatycznej Hallelujah.

·        Poniedziałek, 30 września, jest ostatnim dniem zapisów kandydatów do Bierzmowania, uczniów klas I szkół ponadpodstawowych (wyłącznie), będących naszymi parafianami. Chętni muszą zgłosić się osobiście do kancelarii parafialnej, do ks. Jakuba. Należy przedstawić świadectwa katechizacji z trzech ostatnich klas.

·        Nabożeństwa Różańcowe- od wtorku 1 października, o godz. 17.30.

Poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych, katecheza o różańcu, wręczenie dewocjonaliów i pierwsze nabożeństwo Różańcowe dla dzieci, odbędzie się w czwartek, 3 października, o godz. 17.00.

 

 ·        Koronka do miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

- Chorych księża odwiedzą: ks. Jan i ks. Jakub w najbliższą sobotę, a ks. Paweł 12 października.

 ·        Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych 29 września, niedziela, po Mszy św o g. 16.00, w Centrum Formacji. Obecność obowiazkowa.

  Schola Apostolskie Nutki zaprasza dzieci z talentem muzycznym na próby w CF,  w środy, o godz. 17.00.

 ·        Zapraszamy chłopców od kl. 4 szkoły podstawowej, do służby liturgicznej. Spotkania w piątki, o godz. 16.00 w CF.

·        Młodzież oazowa zaprasza na Msze św. w piątki, godz. 18.00, a potem na spotkania do CF.

·        Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę, o godz. 9.00 i 18.00.

·        Koronka do miłosierdzia Bożego – od poniedziałku do piątku o godz. 15.00.

·        W następną niedzielę, przy kościele, młodzież z LSO i Oazy zorganizuje kiermasz. Datki złożone przy zakupach, będą finansowym wsparciem inicjatywy tych wspólnot. Na kiermaszu będzie można nabyć m.in. magnesy wydane przez CF naszej parafii.

·        W I piątek m-ca okazja do spowiedzi od godz. 17.00

·        Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych – w sobotę, 5. 10., po wieczornej Mszy, w CF.

·        W następną niedzielę – zmiana Tajemni Żywego Różańca, po Mszy o godz. 8.00.

·        Koncert scholi Apostolskie Nutki, promujący najnowszą płytę – w niedzielę, 6.10., o godz. 17.00. Ze względu na koncert, nabożeństwo październikowe zostanie odprawione tego dnia, wyjątkowo, o godz. 15.30, a Msza z godz. 18.00 – pół godziny później, czyli o godz. 18.30.

·        Przypominamy, że ze względu na koncert scholi Apostolskie Nutki, w niedzielę 6.10., o godz. 17.00, nabożeństwo październikowe tego dnia, wyjątkowo, o godz. 15.30, a Msza św. z godz. 18.00 – pół godz. Później- o 18.30.

·       Zapraszamy małżeństwa do nowopowstających kręgów Domowego Kościoła. Zainteresowani proszeni są o kontakt ze ks. Proboszczem, lub ks. Pawłem.

·        Dziś ks. Diakon Jan rozprowadza gazetę seminaryjną Vox Nostra. Warto ją nabyć za dobrowolne datki. Jest tam obszernnie reklamowany nasz kościół, w relacji ze święceń diakonatu, w maju, tego roku.

 ·        Zapraszamy do kina Odra, na film „Tajemnica Ojca Pio“ – seanse 12.10 (godz. 13.30), 13.10. (godz. 13.15) i 25.10. (godz. 18.00). Cena biletów – 14 zł.

          ·        Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Nowego Życia.
        ·        Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.