Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXIV C - 2019-09-14
Data dodania: 2019-09-14

·        Wspólnota Uczniów Chrystusa „Effatha” zaprasza na Mszę w każdy wtorek, o godz. 18.00, a potem na spotkanie formacyjne do CF. W najbliższy wtorek gościem specjalnym będzie ks. Patryk Stolarek, z Rzymu.

·        Trwają zapisy na męską wyprawę w Karkonosze, do schroniska „Samotnia”, w sobotę, 21 września br. Zapisy w kancelarii paafialnej. Spotkanie organizacyjne – w środę, o godz. 19.00, w CF.

·        Zapraszamy na czuwanie modlitewne archidiecezji wrocławskiej na Jasnej Górze, 20.09. br. Wyjazd o 14.00, powrót – po Apelu Jasnogórskim. Szczegóły i zapisy w biurze parafii do czwartku włącznie. Koszt – 35 zł/os.

·        Za tydzień przy naszym kościele odbędzie się zbiórka datków do puszek, na leczenie 44-letniej Ewy Leszczyńskiej, mamy jednej z Apostolskich Nutek, toczącej walkę z dwoma różnymi nowotworami – płuc i trzustki. Środki ze zbiórki pozwolą na wdrożenie terapii alternatywnej, dającą Ewie szansę na pokonanie choroby.

·        Do końca września trwają zapisy kandydatów do bierzmowania – uczniów z klas I szkół ponadpodstawowych, z naszej parafii (uczniowie z innych parafii zostaną przyjęci w niarę wolnych miejsc. Chętni muszą się zgłaszać do biura osobiście, w poniedziałki, lub środy, do ks. Jakuba, ze świadectwami z katechizacji z trzech ostatnich klas. Uwaga, w październiku rozpoczynają się spotkania formacyjne i nie będzie już możliwości dołączenia do grupy.

·        Kandydatów z III kl. SP, do I Komunii, należy zgłaszać w biurze, w czwartki, lub piątki. Wymagane dokumenty- świadectwo chrztu (jeśli nie odbył się u nas), pozwolenie od proboszcza (jeśli dziecko jest z innej parafii). Przy zapisie obowiązuje opłata 150 zł.

·        Schola Apostolskie Nutki zaprasza dzieci z talentem muzycznym na próby w CF,  w środy, o godz. 17.00.

·        Zapraszamy chłopców od kl. IV SP, wzwyż, na spotkania do CF, w każdy piątek, godz. 16.00.  

·        Młodzież oazowa zaprasza na Msze św. w piątki, godz. 18.00, a potem na spotkania do CF.

·        Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych – w sobotę, 21.09., po Mszy o 18.00.

·        Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę, o godz. 9.00 i 18.00.

·        Koronka do miłosierdzia Bożego – od poniedziałku do piątku o godz. 15.00.

·        Zapraszamy na wykłady do Parafialnej Szkoły Biblijnej. Najbliższe spotkanie – w czwartek, 26.09., o godz. 19.00. Wykład „Wprowadzenie do lektury Biblii” wygłosi ks. dr hab. Rajmund Pietkiewicz, prorektor PWT we Wrocławiu.

·        Uroczystość poświęcenia sztandaru komendy powiatowej Policji w Oławie, z udziałem władz państwowych  – w naszym kościele, w niedzielę 29. 09., o godz. 13.00. Eucharystii będzie przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski.

·        Koncert scholi Apostolskie Nutki, promujący jej najnowszą płytę – w naszym kościele, w niedzielę 6.10., o godz. 17.00. Ze względu na koncert, nabożeństwo październikowe tego dnia, zostanie odprawione, wyjątkowo, o godz. 15.30, a Msza św. z godz. 18.00 – pół godz. Później- o 18.30.

·        Bóg zapłać za datki składane dziś na potrzeby remontowe w naszej parafii. Miło nam poinformować, że na początku października powrócą z renowacji dwie kolejne stracie Drogi Krzyżowej.

·        W minionym tygodniu zakończył się remont kolejnego pomieszczenia w CF. Zostanie w nim urządzony Parafialny Klub Młodzieżowy. PKM zacznie swą działalność w październiku. Obecnie trwa jego wyposażanie. W imieniu młodzieży zachęcam do materialnego wsparcia tego przedsięwzięcia.

·        Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Nowego Życia”. Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.