Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXIII C - 2019-09-08
Data dodania: 2019-09-07

Witamy w naszej parafii dk. Jana Kutkowskiego, który decyzją władz MWSD został skierowany do nas na praktykę duszpasterską. Warto dodać, że święcenia diakonatu przyjął on właśnie u Apostołów w Oławie; tu też wystąpił z koncertem w  ubiegłym roku. Dk. Janowi życzymy dobrego samopoczucia w Oławie.

Zespół muzyczny Nuntiis, zaprasza na „Ewangelizacyjną Godzinę Uwielbienia” dzisiaj, 8 września, na plac przy pomniku św. Jana Pawła II, o godz. 16.45.

Wspólnota Uczniów Chrystusa „Effatha“ zaprasza przedstawicieli ruchów i wspólnot naszej parafii oraz sympatyków, na powakacyjną inaugurację spotkań formacyjnych. Uroczysta Msza św. Effathy odbędzie się we wtorek, 10.09., o godz. 18.00. Po Eucharystii – spotkanie w Centrum Formacji.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 9.00 i o godz. 18.00.

Również młodzież z ruchu Światło-Życie wznawia po wakacjach spotkania i zaprasza młodzież w każdy piątek. O godz. 18:00 – Msza św., a potem spotkanie w Centrum Formacji.

Nabożeństwo Fatimskie - w piątek, 13 września, o godz. 17.30.

W piątek, 13 września, zapraszamy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu, od 18.30 do 24.00.

Nasza parafia włącza się w ogólnopolską akcję “Polska pod krzyżem". Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę pod pomnikiem św. Jana Pawła II, w sobotę 14 września, o godz. 16:30. Spotkanie poprowadzi młodzież Oazowa, wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza.

Chorzy, podopieczni ks. Pawła, niech oczekują swego duszpasterza z posługą sakramentalną w sobotę 14 września, w godzinach porannych.

Koronka do miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

Trwają zapisy na męską wyprawę z różańcem w góry, w sobotę, 21 września br. Tym razem wybierzemy się w Karkonosze, w niezwykle urokliwe okolice schroniska „Samotnia”, położonego nad Małym Stawem.

Zbliża się kolejne czuwanie archidiecezji wrocławskiej na Jasnej Górze (20/21. 09. br.) Nasza parafia organizuje wyjazd na to czuwanie. Powrót – po Mszy o godz. 24.00. Szczegóły i zapisy – w biurze parafii. Koszt 35 zł/1 os.

Do końca września potrwają zapisy kandydatów do Bierzmowania w przyszłym roku. Przypominamy, że do Bierzmowania mogą przystąpić nasi parafianie, wyłącznie z I kl. szkół ponadpodstawowych. Chętni muszą zgłaszać się osobiście, w kancelarii parafialnej, w poniedziałki lub środy, do ks. Jakuba. Należy przedstawić świadectwa z katechizacji z trzech ostatnich klas. Uwaga! W październiku rozpoczną się spotkania formacyjne i nie będzie już możliwości dołączenia do grupy.

Zapisy kandydatów z trzecich klas SP do I Komunii Św. potrwają do 26 września. Po tym terminie nie będzie możliwości, żeby się zapisać. Zapisy będą się odbywały w kancelarii parafialnej u  ks. Pawła w czwartki i piątki. Rodzice dzieci przy zapisie uiszczają opłatę 150 zł. Jeśli dzieci mieszkają poza naszą parafią, należy posiadać pozwolenie na udzielenie sakramentu z parafii zamieszkania, jeśli dziecko nie było ochrzczone w naszej parafii należy też dostarczyć metrykę chrztu św.

Zapraszamy chłopców od kl. 4 szkoły podstawowej w zwyż, o służby liturgicznej. Spotkania grupy – w piątki, o godz. 16.00 w Centru Formacji.

Schola Apostolskie Nutki zaprasza dzieci z talentem muzycznym na spotkania w każdą środę, o godz. 17.00, w Centrum Formacji.

Za tydzień – III niedziela m-ca, taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe w naszej parafii.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Nowego Życia” i „Głosu Apostołów“.

Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.