Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXIIC - 2019-09-01
Data dodania: 2019-08-29

·        Witamy w naszej parafii ks. Jakuba Sadzyńskiego, byłego naszego praktykanta, tegorocznego neoprezbitera. Decyzją Metropolity Wrocławskiego ks. Jakub, z dniem dzisiejszym, rozpoczyna posługę wikariuszowską u nas, w miejsce ks. Piotra Nowickiego, który został przeniesiony do parafii w Lewinie Brzeskim. Ks. Jakubowi życzymy Bożego błogosławieństwa w duszpasterskiej posłudze.

·        Dziś I Niedziela m-ca, zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 8.00.

·        Bóg zapłać za produkty żywnościowe przekazywane dziś na potrzeby oławskiej jadłodajni Caritas.

·        Od dziś mamy zwykły porządek Mszy niedzielnych: powraca Msza o 16.00, a ostatnia Msza – ponownie o 19.15.  Biuro parafialne, od jutra, czynne jest od poniedziałku do piątku – godz. 9.45 - 11.00 i po wieczornej Mszy św., godz. 18.40 – do 19.15. W sobotę i niedzielę – biuro nieczynne. Przypominamy, że kancelaria tymczasowa, na czas remontu holu plebanii, znajduje się w Centrum Formacji, na parterze.

·        W imieniu organizatorów zapraszamy na kolejny Wieczór Małżeński do Bystrzycy, do tamtejszej kaplicy NS Pana Jezusa, w poniedziałek, 2 września br. Godz. 19.00 – Adoracja NS i okazja do spowiedzi; godz. 19.30 – Msza św. z homilią ks. Janusz Gorczycy. Oprawę muzyczną przygotował zespół NUNTIIS, z naszej parafii.

·        Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 9.00 i o godz. 18.00.

·        W I Piątek m-ca okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

·        Nabożeństwo Wynagradzające, w I Sobotę m-ca, po Mszy o godz. 9.00. Zapraszamy do włączenia się w ekspiację za akty bluźnierstwa wobec Matki Bożej.

·        Chorych z racji comiesięcznej posługi ks. Jan i ks. Jakub odwiedzą w najbliższą I sobotę miesiąca, ks. Paweł w 2 sobotę miesiąca 14 września, w godzinach porannych

·        Zespół muzyczny Nuntiis, zaprasza na „Ewangelizacyjną Godzinę Uwielbienia”, w następną niedzielę, 8.09., na plac przy pomniku św. Jana Pawła II, o godz. 16.45.

·        Koronka do miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

·        Zakończyło się III Oławskie Lato Organowe. Dziękujemy mgr. Pawłowi Ożdze – dyrektorowi artystycznemu, za przygotowanie repertuaru i dobranie bardzo ciekawych artystów. Dziękujemy wszystkim, którzy przychodzili na koncerty (w sumie ponad 400 osób).

·        Zapraszamy na męską wyprawę z różańcem w góry, w sobotę, 21 września br. Tym razem wybierzemy się w Karkonosze, w niezwykle urokliwe okolice schroniska „Samotnia”, położonego nad Małym Stawem. Już można zgłaszać chęć udziału.

·        Zbliża się kolejne nocne czuwanie archidiecezji wrocławskiej na Jasnej Górze (20/21. 09. br.) Nasza parafia organizuje wyjazd na to czuwanie. Powrót – po Mszy o godz. 24.00. Szczegóły i zapisy – w biurze parafii. Koszt 35 zł/1 os.

·        Rozpoczynamy zapisy kandydatów do Bierzmowania w przyszłym roku. Chętni muszą zgłaszać się osobiście, w kancelarii parafialnej, w poniedziałki lub środy, do ks. Jakuba, do końca września.

·      Zapisy kandydatów z trzecich klas SP do I Komunii Św. potrwają do 26 września. Po tym terminie nie będzie możliwości, żeby się zapisać. Zapisy będą się odbywały w kancelarii parafialnej u  ks. Pawła w czwartki i piątki. Rodzice dzieci przy zapisie uiszczają opłatę 150 zł. Jeśli dzieci mieszkają poza naszą parafią, należy posiadać pozwolenie na udzielenie sakramentu z parafii zamieszkania, jeśli dziecko nie było ochrzczone w naszej parafii należy też dostarczyć metrykę chrztu św.

·        Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Nowego Życia”.

·        Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.