Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XX C - 2019-08-18
Data dodania: 2019-08-18
 • Zgodnie z zapowiedzią, w minionym tygodniu powróciły po renowacji, dwie stacje Drogi Krzyżowej z naszego kościoła parafialnego – IV i VIII. Można już je obejrzeć , bo wiszą na swoim miejscu. Konserwatorzy wzięli do renowacji cztery kolejne stacje – I, II, III i V. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli inicjatywę renowacji obrazów. Wciąż można dołożyć się do renowacji stacji XI, odnawianej przez fundatorów zbiorowych. 
• Przypominamy, że w do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele po południu odprawiane są Msze jedynie o godz. 13.00, 18.00 i 21.00. Biuro parafialne czynne jest od 9.30 - 11.00 w środy i piątki; po wieczornej Mszy św. – od poniedziałku do piątku. W soboty i niedziele – biuro nieczynne. 
• Koronka do miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00. 
• Zapraszamy na trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Oławskiego Lata Organowego, do naszego kościoła, w środę 21 sierpnia, na godz. 19.00. Tym razem wystąpi duet: Julianna Petzuch (organy) oraz Barbara Kamińska (obój) – z Akademii Muzycznej w Katowicach. Dyrektorem artystycznym Oławskiego Lata Organowego jest mgr Paweł Ożga. 
• Uwaga panowie! Przypominam o zaproszeniu na męską wyprawę z różańcem w góry, w sobotę, 21 września br. Już można zgłaszać chęć udziału. 
• Zapraszamy na X Pielgrzymkę Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół, do Henrykowa, 31 sierpnia br. Organizujemy wyjazd dekanalny. Zapisy i szczegóły – w kancelarii parafialnej do 27.08. koszt 20 zł/osobę. 
• Dziś III niedziela miesiąca – taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe w naszym kościele. Bóg zapłać za składane datki. Wciąż trwa remont holu plebanii. Są już ukończone prace sztukatorskie przy suficie, położona jest nowa instalacja elektryczna, jest też położona nowa posadzka. Do dwóch tygodni powinny zostać zamontowane nowe drzwi z holu do kościoła. Do wykonania pozostaje jeszcze wykonanie nowych drzwi wewnętrznych na plebanię, drewniana boazeria z siedziskami, a także gabloty, elektroniczna tablica informacyjna i zawieszenie żyrandoli. Mamy też już zakupione oświetlenie naw bocznych kościoła, ale czekamy na moce przerobowe do ich zawieszenia. W okresie wakacyjnym wykonany też został podest na strychu kościoła, umożliwiający wygodne poruszanie się nad kubełkowym sklepieniem kościoła i zainstalowane zostało solidne oświetlenie strychu, dzięki czemu można wreszcie dokładnie obejrzeć, jak pierwotnie wyglądał sklepienie naszej świątyni. 
• Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Nowego Życia”. 
• Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.