Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XIC TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 2019-06-16
Data dodania: 2019-06-16
 - Dziś odbywa się przykościelna zbiórka datków na rzecz ufundowania sztandaru dla Policji oławskiej. Zachęcamy do materialnego wsparcia tej inicjatywy. Zgodę na przeprowadzenie zbiórki w parafiach całego dekanatu wydał Metropolita Wrocławski. 
- Nabożeństwa czerwcowe – codziennie o godz. 17.30. 
- Koronka do miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00. 
- W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 8.00, 13.00 i 18.00. – wspólne, oławskie uroczystości Bożego Ciała, rozpoczną się w parafii Miłosierdzia Bożego, o godz. 10.00. Tam też zostaną odprawione intencje mszalne zamówione u nas, na ten dzień, na godz. 10.00. Procesja przejdzie ul. Broniewskiego, Strzelną, przez pl. Zamkowy, do Rynku. Nasza parafia przygotowuje ołtarz przy pomniku św. Jana Pawła II. Dzięki uprzejmości pana Tomasza Frischmanna, burmistrza Oławy, w trosce o osoby starsze, zostało uruchomione dodatkowe, bezpłatne, połącznie komunikacji miejskiej. O godz. 9:30 z przystanku przy pl. Zamkowym odjadą dwa autobusy do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Natomiast po zakończeniu procesji około godz. 12:30 z przystanku w Rynku, przy banku „PARIBAS” odjadą dwa autobusy, które odwiozą wiernych na przystanek przy Szkole Podstawowej nr 8. Autobusy będą oznaczone tablicą „BOŻE CIAŁO”. 
- Zapraszamy na tegoroczne uroczystości odpustowe w naszej parafii, za tydzień, 23 czerwca br. Centralna Msza św. o godz. 13.00, pod przewodnictwem i z homilią ks. Mirosława Malińskiego, diecezjalnego duszpasterstwa akademickiego. 
- Wszystkie stacje Drogi Krzyżowej z naszego kościoła znalazły już fundatorów ich renowacji. Można się jeszcze dołączyć do ufundowania stacji XI - przewidzianej dla fundatorów zbiorowych. W imieniu zarządu parafii serdecznie dziękujemy za wsparcie tego projektu. 
- Można już składać zużyty sprzęt AGD, na wsparcie misji. Urządzenia będą przyjmowane w godzinach pracy biura parafialnego. Szczegóły na zielonych ulotkach. 
- Bóg zapłać za datki przekazywane dziś na cele remontowe w naszej parafii. W tym tygodniu rozpocznie się przenoszenie tablic kamiennych znaw bocznych, do remontowanego holu plebanii. Przeniesienie tablic jest realizacją zaleceń powizytacyjnych Kurii Wrocławskiej. 
- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii. - Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.