Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielkanocna II - 2019-04-27
Data dodania: 2019-04-27
 

-       Dzisiaj zbierane są skarbonki z jałmużną wielkopostną Caritas. Bóg zapłać w imieniu podopiecznych Caritras, za przekazane datki.

-       1 maja – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msze św. jak w tygodniu.

-       Nabożeństwa majowe – od środy, 1 maja, codziennie o godz. 17.30.

-       2 maja Starosta Zdzisław Brezdeń zaprasza na powiatowe obchody Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.  Uroczystość odbędzie się na placu przed Starostwem, o godz. 12.00. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej przy naszych domach i  w mieszkaniach.

-       3 Maja – uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. do południa – jak w każdą niedzielę, a po południu: o 13.00 i 18.00. Tego dnia odbędą się centralne miejskie obchody święta Konstytucji 3 Maja. O godz. 12.30 – odbędzie się złożenie kwiatów pod Pomnikiem Losów Ojczyzny, a o godz. 13.00 – Msza św. w sanktuarium MB Pocieszenia.

-       Spowiedź w I piątek miesiąca, 3 maja  – od godz. 17.00.

-       4 maja nasza parafia obchodzi uroczystość poświęcenia kościoła parafialnego.

-       Msza św. w intencji oławskich kominiarzy, z okazji liturgicznego wspomnienia św. Floriana – 4 maja o godz. 9.00.

-       Odwiedziny chorych w domach, z posługą sakramentalną –w sobotę, 4 maja. Ks. Paweł 13 maja.

-       Nabożeństwo wynagradzające – w I Sobotę miesiąca, po Mszy o godz. 9.00.

-       Koronka do miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

-       Katecheza dla rodziców i chrzestnych – w najbliższą sobotę, o godz. 18.45, w Centrum Formacji.

-       Za tydzień – I Niedziela Miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca- po Mszy o godz. 8.00.

-       Za tydzień – zbiórka produktów żywnościowych na potrzeby jadłodajni Caritas, działającej przy naszym kościele.

-       Za tydzień też odbędzie się przykościelna zbiórka datków na oławskie hospicjum domowe Caritas.

-       Decyzją Metropolity Wrocławskiego nasz  kościół, jako jeden z dwóch w archidiecezji, poza katedrą, został wybrany na miejsce tegorocznych święceń diakonatu; odbędą się one w sobotę, 11 maja o godz. 15.30.

-       Przypominamy że uroczystość I Komunii św. w naszej parafii – w 12 maja, o godz. 10.00, natomiast rocznica I Komunii św. – 12 maja o g. 13.00.

-       Zachęcamy do fundowania renowacji stacji Drogi Krzyżowej z naszego kościoła. Koszt renowacj jednego obrazu wynosi 6000 zł. Są już fundatorzy renowacji stacji IV i VIII. Prace konserwatorskie rozpoczną się 6 maja.

-       Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii.

- Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.