Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielkie Post V C - 2019-04-06
Data dodania: 2019-04-06

-      Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Piotr Rozpędowski z KUL, nasz były wikariusz. Witamy Księdza i życzymy łask Ducha Świętego.

-      Program rekolekcji przedstawia się następująco: nauki ogólne: od poniedziałku do środy o 9.00 i 18.00. Nauki dla dzieci: w poniedziałek i środę o godz. 17.00; dla młodzieży i dla zapracowanych: od poniedziałku do środy o 20.15. Spowiedź rekolekcyjna- we wtorek, godz. 8.00 – 9.00 i po południu, godz. 16.00 – 18.00.

-      Kancelaria parafialna nie będzie czynna we wtorek, po wieczornej Mszy św.

-      Gorzkie Żale - dziś o godz. 17.15, z nauką pasyjną Księdza Rekolekcjonisty.

-      W piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 9.00 i o 17.30, a dla dzieci- o 16.30. Młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.00.

-      Bóg zapłać za produkty żywnościowe i datki składane dziś na potrzeby jadłodajni Caritas.

-      W czasie Wielkiego Postu nie ma Koronki do Bożego miłosierdzia w piątki.

-      W związku z remontem holu plebanii, sprawy kancelaryjne będzie można załatwiać w Centrum Formacji. Wejście na plebanię, od stronu pl. Zamkowego (przy kancelarii) i od podwórka, będzie nieczynne do odwołania.

-      Tylne drzwi kościoła zostały oddane do renowacji, dlatego od strony podwórka można wchodzić do kościoła drzwiami bocznymi. Toaleta, zarówno w niedzielę, jak i w tygodniu – dostępna jest na parterze Centrum Formacji. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.

-      Dziękujemy piękny, duchowy dar 250 osobom, które podjęły się przeżycia jednego dnia Wielkiego Postu o chlebie i wodzie, w intencji kapłanów.

-      Teksty rozważań biblijnych – do pobrania z bocznych ołtarzy.

-      Na kolejny Oławski Wieczór Uwielbienia, tym razem połączony z modlitwą w duchu Taize i na spotkanie z braćmi z tej Wspólnoty, zapraszamy młodych dzisiaj, po Mszy o godz. 19.15. Gościem wieczoru będzie Br. Wojciech we wspólnoty w Taize. Po modlitwie będzie okazja do rozmów przy herbacie i ciastku, w sali konferencyjnej w Centrum Formacji. W naszej parafii zlokalizowane będzie rejonowe centrum koordynacyjne, podczas tegorocznego Europejskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się we Wrocławiu, pod koniec roku.

-      Zapraszamy na pielgrzymkę do Oświęcimia i Wadowic, 1-2 lipca br. zapisy wraz z bezzwrotną zaliczką 100 zł, w kancelarii parafialnej. Całkowity koszt – 250 zł. Szczegóły u ks. Pawła.

-      Ekstremalna Droga Krzyżowa dla Taty i Dziecka – to nowa inicjatywa naszej parafii, Fundacji dla Rodziny, wspólnot Domowego Kościoła i Ojcowskiego Klubu. 12 kwietnia /piątek/ Panowie ze swoimi dziećmi wyjdą w piątek, 12 kwietnia, po Mszy Św. o godz. 18-tej i przejdą ok. 10 kilometrów wokół Oławy. Każda para (tato i dziecko) pójdzie samodzielnie, zatrzymując się po drodze przy kolejnych stacjach. Szczegółowe informacje (mapka i zapisy) na stronie dlarodziny.eu.

-      Taca z Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu, natomiast taca z Dróg Krzyżowych – na dzieła miłosierdzia w naszej parafii.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia”, „Głosu Apostołów”.

 

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.