Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielkie Post III C - 2019-03-24
Data dodania: 2019-03-23

-      Dziś obchodzimy Dzień Świętości Życia – dziękujemy Bogu za dar życia, a także modlimy się za dzieci noszone pod sercami matek. Podczas Mszy św. o 10.00 odbędzie się uroczyste złożeni przyrzeczeń modlitwy w intencji anonimowego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki.

-      Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu, o godz. 17.15.

-      Jutro 25 marca – uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

-      Na kolejny wykład biblijny ks. dr. Ryszarda Kempiaka, poświęcony św. Piotrowi i Pawłowi, w świetle Dziejów Apostolskich. Zapraszamy do Centrum Formacji w czwartek, na godz. 19:00.

-      W piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 9.00 i o 17.30, a dla dzieci- o 16.30. Młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.00.

-      Taca z Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu, natomiast taca z Dróg Krzyżowych – na dzieła miłosierdzia w naszej parafii.

-      W czasie Wielkiego Postu nie ma Koronki do Bożego miłosierdzia w piątki.

-      Na film o św. s. Faustynie Kowalskiej, pt. „Miłość i miłosierdzie”, zaprasza Kino ODRA, przy ul. Młyńskiej, od 29 marca, godz. 18.00; 30.03. godz. 18.00; 31.03., godz. 19.30. Mamy też zaproszenie do kina przy ul. Młyńskiej na film „Kurier”, o Janie Nowaku Jeziorańskim, który odkrywa mroczne strony byłej władzy w Polsce

Uwaga, przed nami kolejny Wieczór Małżeński w Bystrzycy, w kaplicy NS Pana Jezusa - 1.04. br., o godz. 19.00- Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 19.30 – Msza św. z kazaniem tematycznym – komunikacja w małżeństwie.

-      W kancelarii są do nabycia baranki i paschaliki Caritas, na stół Wielkanocny. są też kartki świąteczne naszej, parafialnej produkcji.

-      Na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy, wciąż są do wylosowania i wzięcia kartki z propozycją przeżycia jednego, konkretnego, dnia Wielkiego Postu, wyłącznie o chlebie i wodzie, w intencji kapłanów. Do dziś, inicjatywę postu podjęło 225 osób. Dziękujemy za ten piękny, duchowy dar.

-      Teksty rozważań biblijnych – do pobrania z bocznych ołtarzy.

-       Tegoroczne rekolekcje wielkopostne potrwają od 7 do 10 kwietnia, a poprowadzi je ks. Piotr Rozpędowski.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia”, „Głosu Apostołów”.

 

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.