Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielki Post IIC - 2019-03-17
Data dodania: 2019-03-17
 

-    Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.15.

-    We Wtorek, 19 marca – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NM Panny. Święto patronalne abp Józefa Kupnego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Metropolicie.

-     W piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 9.00 i o 17.30, a dla dzieci- o 16.30. Młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową - UWAGA! zmiana! - o godz. 19.00, a nie jak dotąd, o 19.15.

-     Taca z Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu, natomiast taca z Dróg Krzyżowych – na dzieła miłosierdzia w naszej parafii.

-    W czasie Wielkiego Postu nie będzie odmawiana Koronka do Bożego miłosierdzia w piątki.

-    W kancelarii są do nabycia baranki i paschaliki Caritas, na stół Wielkanocny. są też kartki świąteczne naszej, parafialnej produkcji. Zachęcamy do gromadzenia datków na Jałmużnę Wielkopostną. Skarbonki do tego przeznaczone, są do wzięcia na bocznych ołtarzach. Przyniesiemy je tydzień po Świętach, w Niedzielę Miłosierdzia. Akcję prowadzi wrocławska Caritas.

-    Na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy, wciąż są do wylosowania i wzięcia kartki z propozycją przeżycia jednego, konkretnego dnia Wielkiego Postu, wyłącznie o chlebie i wodzie, w intencji kapłanów. Do dziś, inicjatywę postu podjęło 214 osób. Dziękujemy za ten piękny, duchowy dar.

-    Teksty rozważań biblijnych – do pobrania z bocznych ołtarzy.

-    Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego.  W niedzielę 24 marca podczas Mszy św. o 10.00 będzie można złożyć uroczyste przyrzeczenie modlitwy w intencji anonimowego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Od dzisiaj przy bocznych ołtarzach dostępne są deklaracje Duchowej Adopcji. Należy wypełnić je w domu i złożyć 24 marca podczas Mszy św. o godz. 10.00.

-    Tegoroczne rekolekcje wielkopostne potrwają od 7 do 10 kwietnia, a poprowadzi je ks. Piotr Rozpędowski.

-    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia”, „Głosu Apostołów”.

-    Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.