Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła VIII C - 2019-03-03
Data dodania: 2019-03-09

-      Dziś przynosimy gałązki palmowe, które przez rok towarzyszyły naszej codzienności. Popiół z nich spocznie na naszych głowach w Środę Popielcową.

-      Z racji I niedzieli miesiąca  zmiana tajemnic Żywego Różańca – dziś po Mszy o godz. 8.00.

-      Bóg zapłać za produkty żywnościowe przynoszone dziś na potrzeby oławskiej jadłodajni Caritas.

-      Dziś obchody oławskie Dnia Żołnierzy Wyklętych. O godz. 17.00 – odsłonięcie tablicy pamiątkowej przy radzie Żołnierzy Wyklętych, przy ul. 1 Maja. O godz. 18.00 – msza św. w naszym kościele, a o 19.00 – panel dyskusyjny w Cengrum Probus, przy ul. Młyńskiej.

-      Na kolejny wieczór małżeński zapraszamy, w imieniu organizatorów, do Bystrzycy, w poniedziałek, 4 marca br., do kaplicy NS Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 19.00, Mszy z kazaniem, o godz.  19.30, będzie przewodniczył ks. Jan Inglot, duszpasterz Domowego Kościoła z Brzegu.

-      6 marca, Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i o 19.15.

-      W piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 9.00 i o 17.30, a dla dzieci- o 16.30. Młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.15.

-      Na czas Wielkiego Postu zawieszamy nocną Adorację Najświętszego Sakramentu w II piątek miesiąca.

-      W następną niedzielę – Gorzkie Żale o godz. 17.15.

-      Taca z Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu, natomiast taca z Dróg Krzyżowych – na dzieła miłosierdzia w naszej parafii.

-      W kancelarii są do nabycia paschaliki Caritas, na stół Wielkanocny. Zachęcamy do gromadzenia datków na Jałmużnę Wielkopostną. Skarbonki do tego przeznaczone, są do wzięcia na bocznych ołtarzach. Przyniesiemy je tydzień po Świętach, w Niedzielę Miłosierdzia. Akcję prowadzi wrocławska Caritas.

-      Koronka do Miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do czwartku (w Wlk. Poście), o godz. 15.00.

-      Teksty rozważań biblijnych – do pobrania z bocznych ołtarzy.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia”, „Głosu Apostołów”.

 

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.