Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wlk. Post I C - 2019-03-10
Data dodania: 2019-03-09

-      Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.15.

-      W piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 9.00 i o 17.30, a dla dzieci- o 16.30. Młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.15.

-      W czasie Wielkiego Postu nie będzie odmawiana Koronka do Bożego miłosierdzia w piątki.

-      Taca z Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu, natomiast taca z Dróg Krzyżowych – na dzieła miłosierdzia w naszej parafii.

-      W kancelarii są do nabycia paschaliki Caritas, na stół Wielkanocny. Zachęcamy do gromadzenia datków na Jałmużnę Wielkopostną. Skarbonki do tego przeznaczone, są do wzięcia na bocznych ołtarzach. Przyniesiemy je tydzień po Świętach, w Niedzielę Miłosierdzia. Akcję prowadzi wrocławska Caritas.

-      Na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy, wciąż są do wylosowania i wzięcia kartki z propozycją przeżycia jednego, konkretnego dnia Wielkiego Postu, wyłącznie o chlebie i wodzie, w intencji kapłanów. Do dziś, w tej intencji, pościły już 22 osoby. Dziękujemy za ten piękny, duchowy gest.

-      Koronka do Miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do czwartku (w Wlk. Poście), o godz. 15.00.

-      Teksty rozważań biblijnych – do pobrania z bocznych ołtarzy.

-    Zapraszamy na kolejne spotkanie dyskusyjne, z cyklu “Veritatis Splendor”. Kolejna debata, pt. “Nie popadajcie w przeciętność”, odbędzie się w Centrum Formacji w sobotę 16.03. br., o godz. 18.00.

-      Rodzice dzieci niewidomych i słabowidzących mają zaproszenie na warsztaty i dzień otwarty do Dolnośląskiego Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wrocławiu, przy ul. Kamiennogórskiej 16. Zajęcia odbędą się 23 marca br.; początek o godz. 10.00.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia”, „Głosu Apostołów”.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.