Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła VI C - 2019-02-17
Data dodania: 2019-02-23

-      Na bocznych Ołtarzach teksty do rozważań biblijnych na najbliższy tydzień, w ramach kampanii „Wpadnij na Słowo – czytajmy Pismo Święte”.

-      Koronka do Miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

-      Bierzmowanie w tym roku, w naszej parafii, 26 lutego, o godz. 18.00. Zachęcamy do modlitwy w intencji przygotowujących się do przyjęcia Bierzmowania i I Komunii św. oraz ich rodzin. Roztaczajmy nad tymi osobami modlitewny parasol ochronny.

-      Kolejne spotkanie biblijne, poświęcone osobom patronów naszej parafii, z perspektywy Dziejów Apostolskich, prowadzone przez ks. Dr. Ryszarda Kempiaka, wrocławskiego biblistę – w Centrum Formacji, 28 lutego br., o godz. 19.00. Zachęcamy do uprzedniej lektury Dziejów Apostolskich.

-      Kolejna edycja kursu ewangelizacyjnego "Alpha", dla dorosłych pragnących ożywić swą wiarę, albo ją odnaleźć, rozpocznie się 4 marca. Spotkania będą się odbywały w Centrum Formacji, w poniedziałki, o godz. 19.00. Wychodząc dziś z kościoła ( od Mszy o 10.00, do 19.15) można wziąć ulotkę informującą o kursie, dla siebie, lub dla osoby, której potrzebna jest zachęta do odnowy relacji z Bogiem. Zapisy w biurze parafii.

-      Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na jednodniową pielgrzymkę do Henrykowa, w sobotę 16 marca. W programie zwiedzanie opactwa cysterskiego, Msza w kaplicy byłego seminarium duchownego, posiłek. Koszt 40 zł. Zapisy w biurze parafii do 10 marca.

-      Dziś III niedziela miesiąca – taca jest przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii. Zgodnie z zapowiedzią rozpoczęliśmy kładzenie wykładziny na ławkach w dolnej części kościoła. Całość prac powinna być zakończona w tym tygodniu. Przed kilkoma dniami rozpoczęły się prace remontowe w holu, przy kancelarii parafialnej. Pomieszczenie zyska nową posadzkę i całkowicie nowy wystrój. W trosce o ochronę przed złodziejami i wandalami, rozpoczęliśmy przygotowania do założenia monitoringu w kościele parafialnym, w Centrum Formacji oraz do modernizacji monitoringu na podwórku parafialnym. Kończymy prace projektowe przy wymianie oświetlenia w nawach bocznych kościoła oraz na chórze. Po Świętach Wielkanocnych rozpocznie się renowacja stacji Drogi Krzyżowej z naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim tym, którzy ofiarnie wspierają nas w trosce o dobre funkcjonowanie parafii w wymiarze materialnym.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia”, „Głosu Apostołów”.

-    Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.