Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła VII C - 2019-02-24
Data dodania: 2019-02-23

-      Witamy w naszej parafii ks. dr. Jacka Froniewskiego, kanclerza Kurii Wrocławskiej, który głosi nam dziś Słowo Boże.

-   Schola Apostolskie Nutki, zaprasza dziś, po każdej Mszy św., do stoisk z ciastem domowego wypieku z płytami tego zespołu. Od 10.00 do 14.00 będzie też czyna kawiarenka w Centrum Formacji. Dochód ze sprzedaży ciasta i płyt, będzie przeznaczony na sfinansowanie przygotowywanej autorskiej płyty, mającej się ukazać niebawem, z okazji, świętowanego w tym roku 10-lecia scholi.

-      Od dziś wprowadzamy małą korektę dotyczącą Adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę. Będzie się ona kończyła przed Mszą o godz. 16.00, a nie jak do tej pory było- o godz. 18.00.

-      Bierzmowanie w naszej parafii, we wtorek, 26 lutego, o godz. 18.00. Sakramentu udzieli bp Jacek Kicińsk.

-      Koronka do Miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

-      Kolejne spotkanie biblijne, poświęcone osobom patronów naszej parafii, z perspektywy Dziejów Apostolskich, prowadzone przez ks. Dr. Ryszarda Kempiaka, wrocławskiego biblistę – w Centrum Formacji, 28 lutego br., o godz. 19.00. Zachęcamy do uprzedniej lektury Dziejów Apostolskich.

-      Z racji 1 Piątku miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

-      Nabożeństwo wynagradzające, w I Sobotę miesiąca, po Mszy o godz. 9.00.

-      W tym tygodniu księża odwiedzą chorych z comiesięczną posługą sakramentalną.

-      Zmiana Tajemnic Żywego Różańca – w przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 8.00. Jak co miesiąc, ta Msza będzie celebrowana z wszystkimi Różami z naszej parafii. W ostatnich latach znacząco wzrosła popularność modlitwy różańcowej na całym świecie. Tym bardziej zachęcamy do włączania się do Róż Różańcowych. Kontakt – w przyszłą niedzielę z ks. Pawłem Parafiniukiem, albo w biurze parafialnym.

-      Za tydzień – oławskie obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych.

-      Kolejna edycja kursu ewangelizacyjnego "Alpha", dla dorosłych pragnących ożywić swą wiarę, albo ją odnaleźć, rozpocznie się 4 marca. Spotkania będą się odbywały w Centrum Formacji, w poniedziałki, o godz. 19.00.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia”, „Głosu Apostołów”. Dziś w naszym tygodniku – krótka „pocztówka” z Rzymy, relacja ze spotkania ks. Janusza Gorczycy z ks. Patrykiem Stolarkiem, byłym naszym wikariuszem, obecnie studiującym prawo w Rzymie.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.