Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła II C - 2019-01-20
Data dodania: 2019-01-20
 - Od 18 do 25 stycznia br. przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Towarzyszy mu hasło „Dąż do sprawiedliwości”. Módlmy się, nie tylko w tych dniach, o jedność wśród wyznawców Chrystusa. 
- Do uczczenia chwilą ciszy Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska zamordowanego w ubiegłą niedzilę, zaprasza oławski sztab WOŚP. Wiec odbędzie się w Rynku, w okolicy pręgierza, dzisiaj, o godz. 20.00. Zachęcamy do zamanifestowania w ten sposób sprzeciwu wobec siania nienawiści i wulgaryzacji życia publicznego w naszym kraju. Niech obecność na oławskim Rynku dziś, wieczorem, będzie naszym wspólnym wołaniem o jedność Polaków. 
- Na bocznych Ołtarzach do wzięcia są teksty rozważań biblijnych na najbliższy tydzień, w ramach kampanii „Wpadnij na Słowo – czytajmy Pismo Święte”.
- Zapraszamy do udziału w spotkaniach biblijnych, prowadzonych przez ks. dr. Ryszarda Kempiaka, znanego biblistę z Wrocławia, przewodnika naszej zeszłorocznej pielgrzymki śladami św. Pawła, na Cypr i Kretę. Pierwsze spotkanie – w czwartek 24 stycznia, o godz. 19.00, w Centrum Formacji. 
- Koronka do Miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00. 
- Dziś III niedziela miesiąca, więc taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe w naszej parafii. Dziękujemy za datki składane na fen fundusz. 
- Zachęcamy do modlitwy w intencji przygotowujących się do przyjęcia Bierzmowania i I Komunii św. oraz ich rodzin. Roztaczajmy nad tymi osobami modlitewny parasol ochronny. Bardzo tego potrzebują. 
- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii. 
- Zainteresowanych informujemy, że istnieje możliwość wynajęcia sal w Centrum Formacji, na przyjęcia komunijne 12 maja br. 
- W odpowiedzi na apel Metropolity Wrocławskiego, w następną niedzielę odbędzie się zbiórka datków, do puszek, na wsparcie klasztorów Sióstr klauzurowych w archidiecezji wrocławskiej. 
- Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.