Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Adwent III - 2018-12-16
Data dodania: 2018-12-16

-      Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Witamy w naszej wspólnocie ks. Macieja Szeszkę, dyrektora Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Nauki rekolekcyjne będą się odbywały w następującym porządku: Msze z nauką ogólną: w poniedziałek, wtorek i środę- o godz. 9.00 i 18.00; nauki dla młodzieży: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.15. Nauki dla dzieci- w ramach Mszy roratnich o godz. 6,45. Spowiedź rekolekcyjna – we wtorek godz. 8.00-9.00 i po południu godz. 16.00-18.00.

-      Roraty – od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Zapraszamy szczególnie dzieci, bo dla nich te poranne spotkania będą miały wymiar rekolekcji adwentowych.

-      Koronka do Miłosierdzia Bożego – od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

-      W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie na Jarmark Bożonarodzeniowy, na oławskim Rynku. Dziś, 16 grudnia, wśród stoisk będzie można odnaleźć również stoisko dla Izy, z którego cały dochód jest przeznaczony na leczenie i rehabilitację znanej już nam bardzo dobrze Izy Kawałko, podopiecznej kliniki w Wiedniu. Na stoisku będzie można nabyć, między innymi, świąteczne ozdoby i inne rękodzieła, domowe wypieki oraz pyszne pierogi. Wolontariusze akcji “oddech dla Izy" serdecznie zapraszają do udziału w Jarmarku i już wyrażają wdzięczność za odwiedzenie stoiska dla Izy.

-      W kancelarii, po każdej Mszy św., są dziś do nabycia opłatki i świece Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

-      Trwają przygotowania do przyjęcia sakramentu Bierzmowania i I Komunii św. Aby duchowo wesprzeć tych młodych ludzi oraz ich rodziny, zachęcamy do wylosowania kartki z imieniem osoby, za którą będziemy się modlili przez cały Adwent. Niech to będzie nasz wspólny wkład w duchowy rozwój rodzin, a zwłaszcza młodego pokolenia naszej parafii.

-      Na bocznych ołtarzach, do wzięcia – teksty rozważań biblijnych na najbliższy tydzień.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.