Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Adwent II - 2018-12-09
Data dodania: 2018-12-08

-        Zapraszamy na Niedzielę Syryjską. Można nabyć i posmakować pysznych ciast, potraw i prawdziwej kawy arabskiej, przygotowanej przez rodzinę chrześcijan z Syrii, mieszkającą od trzech lat w Oławie. Będzie to też okazja do rozmowy o sytuacji chrześcijan w Syrii. Syryjska kawiarenka będzie otwarta w Centrum Formacji, przy naszej parafii po Mszy o 10.00, 11.30 i 13.00.

-        Dzisiejsza niedziela, to również dzień, kiedy cały Kościół w Polsce modli się i zbiera datki w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary na ten cel można składać do koszyków na bocznych ołtarzach.

-        Wzorem roku ubiegłego zachęcamy do modlitewnego wsparcia dzieci przygotowujących się przyjęcia I Komunii św. oraz młodzieży przed Bierzmowaniem, wraz z ich rodzinami. Karteczki z imionami kandydatów do sakramentów będzie można wylosować wychodząc dziś z kościoła.

-        Roraty – od poniedziałku do soboty o godz. 6.45.

-        Nabożeństwo Fatimskie – w czwartek, 13 grudnia, 17.30.

-        13 grudnia przypada 37. rocznica wybuchu stanu wojennego w naszym kraju. Módlmy się za Polskę.

-        Przed nami drugi piątek miesiąca, a więc okazja do nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu do północy.

-        Koronka do Bożego miłosierdzia – od poniedziałku do piątku o g. 15.00. Modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy.

-        Teksty rozważań biblijnych na cały tydzień, w ramach kampanii „Wpadnij na Słowo” – do wzięcia z bocznych ołtarzy. Zachęcamy do czytania z wiarą i modlitwy Słowem Bożym.

-        Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, opłatki i kartki świąteczne (wydane przez naszą parafię) – do nabycia w kancelarii, dziś, po każdej Mszy św. Przy okazji przypominamy, że nasza parafia NIE ROZPROWADZA OPŁATKÓW, ANI INNYCH ŚWIĄTECZNYCH GADŻETÓW PO DOMACH. Przestrzegamy przed osobami mogącymi podszywać się pod wolontariuszy parafii.

-        Za tydzień – trzecia niedziela miesiąca - taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe w naszej parafii.

-        W najbliższą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które potrwają do środy, 19 grudnia. Spowiedź adwentowa we wtorek 18 grudnia.

-        Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiamy faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Nowego Życia”, naszego tygodnika „Głos Apostołów”.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.