Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Adwent I - 2018-12-02
Data dodania: 2018-12-01

 

-        Dziś I niedziela miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu, na zakończenie każdej Mszy św.

-     Jutro rozpoczynają się roraty. Zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.45.

-        Zmiana Tajemnic Żywego Różańca – dzisiaj, po Mszy o godz. 8.00.

-        Wzorem roku ubiegłego zachęcamy do modlitewnego wsparcia dzieci przygotowujących się przyjęcia I Komunii św. oraz młodzieży przed Bierzmowaniem, wraz z ich rodzinami. Karteczki z imionami kandydatów do sakramentów będzie można wylosować wychodząc dziś z kościoła.

-        Bóg zapłać za produkty żywnościowe i datki materialne przekazywane dziś na potrzeby oławskiej jadłodajni Caritas.

-        Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, opłatki i kartki świąteczne (wydane przez naszą parafię) – do nabycia w kancelarii, dziś, po każdej Mszy św. Przy okazji przypominamy, że nasza parafia NIE ROZPROWADZA OPŁATKÓW, ANI INNYCH ŚWIĄTECZNYCH GADŻETÓW PO DOMACH. Przestrzegamy przed osobami mogącymi podszywać się pod wolontariuszy parafii.

-        Zapraszamy do Bystrzycy na kolejne spotkanie z  cyklu "Wieczór Małżeński”, w poniedziałek, 3 grudnia br. O godz. 19:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 19.30 – Msza św. z katechezą małżeńską ks. Józefa Jarmuły, prefekta roku wstępnego MWSD w Henrykowie.

-        Przed nami pierwszy piątek miesiąca, a więc okazja do spowiedzi, tego dnia, od godz. 17.00.

-        W następną niedzielę, również w naszej parafii odbędzie się zbiórka datków, w ramach wsparcia Kościoła na Wschodzie.

-        Za tydzień zapraszamy na Niedzielę Syryjską. Będzie można nabyć i posmakować pysznych ciast, potraw i prawdziwej kawy arabskiej, przygotowanej przez rodzinę chrześcijan z Syrii, mieszkającą od trzech lat w Oławie. Będzie to też okazja do rozmowy o sytuacji chrześcijan w Syrii. Syryjska kawiarenka będzie otwarta w Centrum Formacji, przy naszej parafii, w przyszłą niedzielę, po Mszy o 10.00, 11.30 i 13.00.

-        Teksty rozważań biblijnych na cały tydzień, w ramach kampanii „Wpadnij na Słowo” – do wzięcia z bocznych ołtarzy. Zachęcamy do czytania z wiarą i modlitwy Słowem Bożym.

-        Zapraszamy chłopców po I Komunii św. do włączenia się do wyjątkowej szkoły charakterów, jaką jest służba przy ołtarzu. Spotkania LSO – w Centrum Formacji, w piątki o g. 16.00.

-        Koronka do Bożego miłosierdzia – od poniedziałku do piątku o g. 15.00. Modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy.

-        Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiamy faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Nowego Życia”, naszego tygodnika „Głos Apostołów”.

-     Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.