Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXXIV - 2018-11-25
Data dodania: 2018-11-24
 

- Dziś obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, wprowadzającą nas w ostatni tydzień roku liturgicznego. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu.

- Zachęcamy do składania ofiar na remonty kościołów w ubogich parafiach naszej archidiecezji – koszyki wystawione są na bocznych ołtarzach.

- W tym tygodniu jest dożo wolnych intencji na mszach o 7.00 i 9.00. zachęcamy do skorzystania z okazji.

- Koronka do Bożego miłosierdzia – od poniedziałku do piątku o g. 15.00. Modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy.

- W sobotę ksiądz Paweł odwiedzi swoich podopiecznych, chorych w domach, z comiesięczną posługą sakramentalną.

- Nabożeństwo Wynagradzające, w I sobotę miesiąca, po Mszy o godz. 9.00.

- W następną niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas duchowego przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Już dziś planujmy, co wprowadzimy w tym czasie do naszego życia.

- Świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne (wydane przez naszą parafię) – do nabycia w biurze parafii. W przyszłą niedzielę, będą do nabycia po każdej Mszy św.

- Teksty rozważań biblijnych na cały tydzień, w ramach kampanii „Wpadnij na - Słowo-Czytajmy Pismo święte” – do wzięcia z bocznych ołtarzy. Zachęcamy do modlitwy Słowem Bożym.

- Próby Apostolskich Nutek, w Centrum Formacji, w środy o g. 17.00. Spotkania LSO – w piątki o g. 16.00.

- Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiamy faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Nowego Życia” (w tymi miesiącu jest tam opisana nasza współpraca z parafią w Krasnojarsku, na Syberii) oraz naszego tygodnika „Głos Apostołów”, gdzie przeczytamy, m.in., o naszym zespole muzycznym „Nuntis”, a także o sukcesie Leny, członkini Nutek Apostolskich, na ogólnopolskim konkursie wiolonczelowym i o poetyckich sukcesach uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Oławie.

- Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.