Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXXI - 2018-11-04
Data dodania: 2018-11-10

- Dziś pierwsza niedziela listopada. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca - po Mszy o godz. 8.00.

 

- Bóg zapłać za produkty żywnościowe składane dzisiaj na potrzeby jadłodajni Caritas, działającej przy naszym kościele.

 

 

- Jutro przypada 75. rocznica śmierci bł. ks. Bernarda Lichtenberga, naszego parafianina. Dziękujmy Bogu za tego wyjątkowego Kapłana. Módlmy się nie tylko o powołania kapłańskie za jego wstawiennictwem, ale i o jego rychłą kanonizację.

 

 

- Zapraszamy na spotkanie z ks. Bazylim Żyńskim z Ukrainy oraz wolontariuszami akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. W programie m.in. podsumowanie akcji oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Spotkanie odbędzie się w naszym Centrum Formacji, 5 XI o godz. 10.00.

 

 

- Zapraszamy do Bystrzycy na kolejne spotkanie z  cyklu "Wieczór Małżeński”, w poniedziałek, 5 listopada br. O godz. 19:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 19.30 – Msza św. z katechezą małżeńską, ks. Marcina Sternala, Moderatora oławskiego rejonu Ruchu Światło-Życie.

 

 

- Przed nami drugi piątek miesiąca, a więc nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, od 18.30 do 24.00. Zapraszamy zwłaszcza członków ruchów i wspólnot modlitewnych przy naszej parafii. O godz. 21.00 – uroczysty apel Jasnogórski.

 

 

Od 9 do 11 listopada będziemy przezywali oławskie obchody 100. rocznicy niepodległości Polski. W piątek, w ratuszu, godz. 9.30 – Konferencja historyczna, z wykładami historyków z IPN oraz z Uniwersytetu Wrocławskiego, Łódzkiego i Śląskiego. W sobotę, w Centrum Sztuki przy ul. Młyńskiej – koncert galowy – wystąpi Orkiestra Kameralna Polskiego Radia. W następną niedzielę, o godz. 10.30- złożenie kwiatów przy pomniku Losów Ojczyzny; godz. 11.30 – odsłonięcie pomnika 100-lecia Niepodległej, przy zbiegu 1-Maja i Spacerowej. O godz. 13.00- w kościele św. Ap. Piotra i Pawła - koncelebrowana Msza św. W intencji Ojczyzny, z udziałem władz samorządowych.

 

 

- Nabożeństwa Wypominkowe od poniedziałku do soboty, o godz. 17.30. plan wypominek – w holu plebanii i na stronie internetowej naszej parafii.

 

 

- Teksty rozważań biblijnych na cały tydzień, w ramach kampanii „Wpadnij na Słowo-Czytajmy Pismo święte” – do wzięcia z bocznych ołtarzy. Zachęcamy do modlitwy Słowem Bożym.

 

 

- Próby Apostolskich Nutek, w Centrum Formacji, w środy o g. 17.00. Spotkania LSO – w piątki o g. 16.00.

 

 

- Koronka do Bożego miłosierdzia – od poniedziałku do piątku o g. 15.00. Modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy.

 

 

- W sobotę ks. Paweł odwiedzi swoich chorych podopiecznych z comiesięczną posługą sakramentalną.

 

 

- Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej 29.03-5.04 2019 r. Szczegóły  na stronie internetowej parafii i w gablotach przy kancelarii. Zostało ostatnie 8 miejsc.

 

 

- Na stronie internetowej naszej parafii do obejrzenia jest film informujący o Moście Modlitewnym pomiędzy naszą parafią i parafią w Krasnojarsku. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej parafii partnerskiej.

 

 

- Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiamy faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

 

 

- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia”. Nowy numer naszego tygodnika „Głos Apostołów” – za tydzień.

 

- Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.