Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXXII - 2018-11-11
Data dodania: 2018-11-10

-        Dziś przeżywamy centralne obchody 100-lecia niepodległości Polski. O godz. 12.00 – w kościołach całej Polski zabrzmią dzwony dla uczczenia 100. rocznicy niepodległości Polski. O godz. 13.00- w naszym kościele - koncelebrowana Msza św. w intencji Ojczyzny, z udziałem władz samorządowych. Natomiast o godz. 15.00 – symulacja ćwiczeń obronnych – park miejski, przy dworcu PKP. Godz. 16.00 – Polonez na 100-lecie Niepodległości, który zostanie zatańczony przez wszystkich chętnych – ul. Młyńska, plac na terenie starych koszar. Godz. 16.30 - 18.00 – Patriotyczna wieczernica w Centrum Turystyki i Kultury Browar Probus w Oławie. Godz. 17.45 – pokaz biało-czerwonych fajerwerków na terenie starych koszar, przy ul. Młyńskiej.

-        Jutro – Wypominki oławskiej oświaty. O godz. 17.30 i Msza za zmarłych pracowników oświaty – o godz. 18.00. Po Eucharystii – koncert organowy w wykonaniu mgr. Pawła Ożgi.

-        13 listopada, o godz. 17.15 – Wypominki Róż Różańcowych, w łączności z Nabożeństwem Fatimskim.

-        Nabożeństwa wypominkowe w pozostałe dni, do soboty, o godz. 17.30. plan wypominek – w holu plebanii i na stronie internetowej naszej parafii.

-        Teksty rozważań biblijnych na cały tydzień, w ramach kampanii „Wpadnij na Słowo-Czytajmy Pismo święte” – do wzięcia z bocznych ołtarzy. Zachęcamy do modlitwy Słowem Bożym.

-        Próby Apostolskich Nutek, w Centrum Formacji, w środy o g. 17.00. Spotkania LSO – w piątki o g. 16.00.

-        Koronka do Bożego miłosierdzia – od poniedziałku do piątku o g. 15.00. Modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy.

-        Za tydzień, trzecia niedziela miesiąca – taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe w naszej parafii.

-        Uwaga wyjeżdżający na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w 2019 r.: prosimy o dokonanie wpłat złotówkowych, do 20 listopada. Ewentualni chętni na ten wyjazd, mogą się zapisywać na listę rezerwową.

-        Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiamy faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz naszego tygodnika „Głos Apostołów”.

 

-   Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.