Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXX - 2018-10-28
Data dodania: 2018-10-28
 OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE
 
- Dziś w całej Polsce dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku szczególnie wspieramy modlitewnie i materialnie chrześcijan w Pakistanie. Datki można składać do koszyków przy bocznych ołtarzach.
- Teksty rozważań biblijnych na cały tydzień, w ramach kampanii „Wpadnij na Słowo-Czytajmy Pismo święte” – do wzięcia z bocznych ołtarzy. Zachęcamy do modlitwy Słowem Bożym.
- Zapraszamy na Oławski Wieczór Uwielbienia – do naszego kościoła,  31 października, na godz. 19.00. w Programie katecheza o świętości, modlitwa uwielbienia, Eucharystia. Szczegóły na plakatach i na stronie www parafii.
- Nabożeństwa Różańcowe – do końca października, o godz. 17.30.
- 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 11.30 i po południu tylko o godz. 18.00. Msze św. na obu oławskich cmentarzach – o godz. 14.00. Nasza parafia przewodniczy uroczystościom na starym cmentarzu.
- Próby Apostolskich Nutek, w Centrum Formacji, w środy o g. 17.00. Spotkania LSO – w piątki o g. 16.00.
- Koronka do Bożego miłosierdzia – od poniedziałku do piątku o g. 15.00. Modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy.
- W I Piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
- Nabożeństwo wynagradzające – w I Sobotę miesiąca, po Mszy o godz. 9.00. Pokuta za grzechy jest jedynym sposobem na naprawienie tego, co zostało popsute w naszych rodzinach, w Polsce i na świecie. Jeśli nie będziemy pokutowali, świat czeka zagłada. Mówi o tym bardzo wyraźnie Matka Boża w Objawieniach Fatimskich.
- W sobotę księża odwiedzą chorych z comiesięczną posługą sakramentalną. Podopieczni ks. Pawła spotkają się z nim w II sobotę listopada.
- W następną niedzielę, o godz. 13.00 będziemy celebrowali Mszę św., transmitowaną przez TV Polania, na cały świat. Muzyczną oprawę na tej Mszy przygotowała nasza schola Apostolskie Nutki. Zachęcamy do licznego uczestniczenia w tej Eucharystii. Podczas Eucharystii zostanie wręczony tegoroczny medal „Przyjaciel Apostołów”. Otrzyma go pani Zofia Sobańska, wieloletnia koordynatorka Róż Różańcowych w naszej parafii.
- Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej 29.03-5.04 2019 r. Szczegóły  na stronie internetowej parafii i w gablotach przy kancelarii. Zostało ostatnie 10 miejsc.
- Na stronie internetowej naszej parafii do obejrzenia jest film informujący o Moście Modlitewnym pomiędzy naszą parafią i parafią w Krasnojarsku. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej parafii partnerskiej.
- Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiamy faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.
- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz naszego tygodnika „Głos Apostołów”. W dzisiejszym numerze „GA” redakcja publikuje podsumowanie wizytacji biskupiej w naszej parafii i w dekanacie.
- Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.