Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXVIII - 2018-10-14
Data dodania: 2018-10-13

-        Dziś w całej Polsce odbywa się zbiórka datków na fundację papieską „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zachęcamy do wspierania tej inicjatywy. Bóg zapłać Różom Różańcowy, Domowemu Kościołowi, wspólnocie Alpha i   LSO, za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.

-        Z okazji przypadającego dziś Dnia Edukacji Narodowej składamy najlepsze życzenia wszystkim oławskim nauczycielom, z katechetami włącznie. Niech Duch Święty oświeca i umacnia, a społeczeństwo – docenia i wspiera wychowawczy trud.

-        Nabożeństwa Różańcowe – codziennie, o godz. 17.30.

-        Kartki na tegoroczne wypominki wyłożone są już na ołtarzach bocznych. Prosimy o czytelne ich wypełnienie, z podaniem ulicy swego zamieszkania i jak najszybsze ich oddawanie, aby jeszcze przed 1 XI można było podać harmonogram nabożeństw wypominkowych.

-        „Wpadnij na Słówko – modlitwa Pismem świętym” – to kolejna inicjatywa duszpasterska, inspirowana rozważaniem Słowa Bożego popularną metodą Lectio Divina. Jest to inicjatywa kierowana do osób, które poszukują uporządkowanej i prostej metody modlitwy Słowem Bożym. Pomoce do medytacji na każdy dzień tego tygodnia, są do wzięcia na bocznych ołtarzach. Kolejne rozważania – za tydzień.

-        Koncert z okazji 95. rocznicy urodzin kard. Henryka Gulbinowicza – odbędzie się w Hali Stulecia, we Wrocławiu, 18.10.2018 r. W zakrystii mamy do rozdania kilka wejściówek na. Zapraszamy chętnych.

-        Próby Apostolskich Nutek, w Centrum Formacji, w środy o g. 17.00. Spotkania LSO – w piątki o g. 16.00.

-        Koronka do Bożego miłosierdzia – od poniedziałku do piątku o g. 15.00. Modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy.

-        Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie i obecność na wizytacji kanonicznej w naszej parafii, w miniony czwartek.

-        Na VI Koncert Papieski - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – zapraszamy do naszego kościoła, w sobotę 20 października br., na godz. 19.00. Wystąpi chór Oktoich, oraz chór Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego, pod dyrekcją prof. Alana Urbanka. Koncert odbywa się pod Patronatem Metropolity Wrocławskiego, Urzędu Miasta Oława, Urzędu Gminy Oława oraz Starostwa Powiatu Oławskiego.

-        Ze względu na koncert, katecheza przedchrzcielna wyjątkowo, nie w sobotę, ale w piątek, po wieczornej Mszy św.

-        Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej 29.03-5.04 2019 r. Szczegóły  na stronie internetowej parafii i w gablotach przy kancelarii. Biuro pozwoliło nam powiększyć grupę i nieco wydłużyć czas zapisów.

-        Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiamy faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz naszego tygodnika „Głos Apostołów”.

 

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.